آموزش نحوه شماره گذاری خودکار در اکسل

آموزش امکان شماره گذاری اتوماتیک در اکسل
اگر شما نیز تا کنون در ورد به ایجاد جداول می پرداختید حتماً می دانید که برای اینکه از شماره 1 تا شماره دلخواه اگر بخواهید در سلول های ورد شماره درج شود راهی به جز درج تک تک شماره ها وجود ندارد . ولی در نرم افزار اکسل اگر امکاناتی وجود دارند که می توانید علاوه بر شماره تاریخ ها و .... خیلی از کارها را به صورت اتوماتیک شماره گذاری کنید . مثلاً اگر اکسل اگر می خواهید از عدد 1 تا عددد دلخواه را بصورت اتوماتیک شماره گذاری کنید می توانید با انجام مراحل زیر با چند کلیک ساده این کار را انجام دهید .
نخست اولین سلول را که می خواهید در آن شماره گذاری کنید انتخاب کنید و عدد اول درج کنید . سپس در خانه دوم و سوم نیز این شماره گذاری را ادامه دهید .

سه خانه ای را که شماره گذاری کردید با ماوسس سلکت کنید .


علامت ماوس را  به ضلع سمت چپ خانه ببرید تا شکل  ماوس به صورت + تبدیل شود.و در نهایت چپ کلیک را نگه داشته و یه سمت پایین بکشید حالا مشاهده می کنید که اعداد به صورت خودکار درج می شود از این روش برای درج تاریخ نیز می توانید استفاده کنید به این صورت که تاریخ اول تا سوم را درج کنید و سپس روش بالا را انجام دهید و به این ترتیب تاریخ ها به ترتیب به صورت خودکار درج خواهند شد . 

با تشکر از بازدید شما با آروزوی موفقیت
مدیریت کپی نت آموزش حسینی