X
آموزش تعمیرات دستگاه فتوکپی - قسمت اول
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
آموزش تعمیرات دستگاه فتوکپی - قسمت اول
آشنایی با فتوکپی, قسمت اول آموزش تعمیر کپی, تعمیرات دستگاه فتوکپی, آموزش تعمیر کپی دستگاهفتوکپی (Photocopy set)‏یکی از مهم ترین ماشین هایاداری دستگاه فتوکپی است. دربسیاری از مواقع تهیه یک رونوشت و یا کپی از یک سند برای ما بسیار مهم و ضروریاست.
جواد سقای حسینی دوشنبه 26 فروردین 1392

دستگاه فتوکپی (Photocopy set)

‏یکی از مهم ترین ماشین های اداری دستگاه فتوکپی است. در بسیاری از مواقع تهیه یک رونوشت و یا کپی از یک سند برای ما بسیار مهم و ضروری است. شاید با واژه  ‏کپی برابر اصل است ‏برخورد داشته اید شاید این واژه ‏بهتر بتواند به نقش و اهمیت دستگاه ‏فتوکپی اشاره نماید. دستگاهی که از اسناد یک تصویر دقیقاً مشابه آنها تهیه نماید را دستگاه فتوکپی می نامند. برای شناخت هرچه بیشتر دستگاه ‏فتوکپی باید بدانیم فتوکپی به چه چیزی اطلاق می گردد.


 


کلمه فتو (Photo) به معنای عکس ، نما یا تصویر است و کلمه کپی (Copy) نیز به معنی رونوشت ، روگرفت و تکثیر است . بنابراین فتوکپی عبارت است از رونوشت، روگرفت و نسخه چاپی از یک سند می باشد. سند نیز به نوشته و یا تصویری اطلاق می گردد که می خواهیم از آن یک رونوشت تهیه نمایم که به آن ارژینال نیز می گویند.

‏دستگاه فتوکپی از مجموعه سیستم های مکانیکی و الکترونیکی ساخته شده است که انرژی مصرفی آن از نوع الکتریکی است. برای کپی گرفتن به وسیله دستگاه فتوکپی باید مد را روی  اسکن قرار داده و بعد از استارت آن تصویر سند بر روی کاغذ سفید از دستگاه خارج می گردد.

‏دستگاه فتوکپی برای انجام عملیات تهیه فتوکپی به مواد مصرفی اولیه نیاز دارد که عبارتند از: -کاغذ سفید (خام)

-تونر

- دولوپر


| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 1548