صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
کپی نت آموزش - آرشیو 1392/5
<-Description->
جواد سقای حسینی پنجشنبه 31 مرداد 1392
آموزش کشیدن شکل در ورد و ویرایش و تنظیم اندازه اشکال در ورد
در محیط Word ، با استفاده از گزینه های ابزار Shapes در گروه Illustrations از سربرگ Insert میتوانید شکل های از پیش تعریف شده ای مانند خط، فلش، مستطیل، دایره، منحني بسته، ستاره،بنر و ... درج کنید.

برای رسم هر یک از این شکل ها ابتدا گزینه مورد نظر را انتخاب کنید، تا اشاره گر ماوس به شکل بعلاوه (+) شود. با دِرَگ ماوس، شکل یا خط مورد نظر خود را بکشید. در این هنگام اگر کلید Shift را پایین نگه دارید شکل به طور منتظم رسم می شود.



ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 59741
جواد سقای حسینی پنجشنبه 31 مرداد 1392
نحوه تنظیم مقدار حرکت اشکال (shape) در صفحه ورد
وقتی در حال رسم و ویرایش شکل ها هستید، اشاره گر ماوس حرکت کاملاً پیوسته ای ندارد و در فاصله هایی پرش می کند. این فاصله ها به وسیله نقطه های مشبکی به نام Grid مشخص می شوند که می توانید فاصله این نقطه ها را به صورت دلخواه تنظیم کنید .

برای اینکار روی شکل خود کلیک کنید تا زبانه Drawing tools فعال شود سپس روی زبانه format رفته و از گروه Arrange روی دکمه Align کلیک کنید تا منوی کرکره ای آن باز شود . اکنون روی گزینه آخر یعنی Grid Setting کلیک کنید تا کادر محاوره ای Drawing Grid  باز شود


ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 2787
جواد سقای حسینی پنجشنبه 31 مرداد 1392
فعال کردن قابیلت Administrator در ویندوز محبوب 7

در ویندوز xp زمانیکه پسورد ویندوز XP را فراموش کرده باشید می توانید با فشردن سه کلید Alt+Ctrl+Delete حساب کاربری ادمین فعال کنید و سپس در قسمت user name عبارت  administrator را وارد کنید و با  این کار به علت فعال بودن Administrator در ویندز XP میتوانید وارد ویندوز شوید .ولی در ویندوز 7 با فشردن این سه کلید فقط صفحه task manager فعال میشود .

در این پست می خواهم فعال کردن این قابلیت را در ویندوز محبوب سون  که در واقع نحوه فعال کردن یوزر Administrator که یک حساب مخفی در ویندوز 7 می باشد را‌ به صورت تصویری آموزش می دهم  باید حتماً مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید .




ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 21320
جواد سقای حسینی سه شنبه 22 مرداد 1392
آموزش ساخت ایمیج و درایور مجازی برای اجرای ایمیج ها در کامپیوترمطمئناً برای خیلی از شما نیز پیش آمده است که بخواهید یک CD یا DVD را در کامپیوتر کپی کنیم و جدای از اینکه محتویات آن چیست معمولاً همه ما با عمل کپی پیست این کار را انجام می دهیم . اما در این قسمت می خواهم شما را با روش دیگری که به نام ایمیج گیری از سی دی و DVD معروف است آشنا کنم . حتماً می پرسید که این روش چه تفاوتهایی با روش قبلی دارد .

مزیت های روش ساخت ایمیج از لوح های فشرده :

1-سرعت بالا در هنگام کپی کردن اطلاعات به کامپیوتر همراه با تنظیم سرعت
2-کپی برداری از CD و DVD های خش دار به وسیله تنظیم سرعت و دقت در هنگام کپی برداری
3-کپی برداری از CD و DVD های قفل دار ( در روش قبلی امکان پذیر نمی باشد )
4-ساخت ایمیج از نرم افزار های آموزش چندتایی و اجرای آنها بدون نیاز به تعویض در سی دی رام  بوسیله اضافه کردن چندین ایمیج درایور .
5-رایت مجدد از روی ایمیج ذخیره  شده بر روی CDوDVD با چند کلیک ساده
6- ایمیج گیری از cd و dvd های اورجینال در کامپیوتر و اجرای آنها بدون نیاز به CD یا DVD اصلی و سالم ماندن آن (معمولاً لوح های فشرده گرانقیمت )
7- و مهمترین مزیت این روش جلوگیری از آلوده شدن به ویروس های مخرب می باشد . و همانند یک CD نمی توان داخل آن چیزی اضافه کرد یا از آن چیزی را کم کرد .
و بسیاری مزیتهای دیگر که هنگام استفاده خودتان متوجه آنها خواهید شد .
و اینک ادامه آموزش :


ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 14281
جواد سقای حسینی جمعه 18 مرداد 1392

آموزش ایجاد جلوه هاو افکتهای صوتی به دکمه عملیاتی در پاورپوینت

دکمه های پیوندی و عملیاتی در پاور پوینت پر کاربردترین اجزای یک پروژه می باشند و علاوه بر زیبایی پروژه نهایی باعت افزودن امکانتی نظیر حرکت سریع بین اسلایدها ، اشکال ، اجرای یک فایل و نرم افزار و اجرای موسیقی و بسیاری اعمال دیگر می شوند . (در قسمت های قبل با ساخت دکمه های پیوندی و عملیاتی آشنا شدید ) . اگر پروژه ای که می سازید قرار است که دارای صوت و موسیقی باشد می توانید با استفاده از این آموزش به دکمه های خود جلوه های صوتی و افکتهای صوتی زیبایی که پاورپوینت به طور پیش فرض تعبیه کرده است استفاده کنید . و بر زیبایی پروژه بیافزایید .

آموزش استفاده از صوتها و افکتهای صوتی پیش فرض برای دکمه ها 



ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 2713
جواد سقای حسینی جمعه 18 مرداد 1392
آموزش اجرای یک نرم افزار و یا یک فایل PDF و ... در پاورپوینت
اگر قصد اجرای یک فایل مجزا مانند PDFوWordوExelو ... یا قصد باز کردن یک عکس ، موسیقی ، فیلم ، فشرده ، فایل HTML ذخیره شده و هر گونه فایلی را در داخل پروژه پاورپوینت را دارید و همچنین دوستانی که می خواهند در هنگام اجرای پروژه پاورپوینت یک نرم افزار نصب شده بروی کامپیوتر را همزمان باز کنند می توانند با ایجاد یک پیوند بین پاورپوینت و آن نرم افزار یا فایل مورد نظر بدون بستن پاورپوینت و خارج شدن از آن همزمان آن فایل و یا آن نرم افزار را اجرا کنند . توجه داشته باشید که برای این کار حتماً باید آن نرم افزار مزبور و نرم افزار اجرا کننده آن فایل در آن کامپیوتر نصب شده باشد وگرنه فایل اجرا نخواهد شد .
اکنون برای انجام این به زبانه Insert در پاورپوینت رفته و روی کمه Action کلیک کنید .





ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 2375
جواد سقای حسینی جمعه 18 مرداد 1392
آموزش ایجاد دکمه ها و درج پیوندهای علمیاتی برای دکمه ها در پاورپوینت

اگر شما نیز پروژه ای در پاورپوینت ساخته اید حتماً متوجه شده اید که برای حرکت اسلایدها می توان از دکمه های کیبورد نیز استفاده کرد اما اگر شما می خواهید پروژه حرفه ای تر و یا یک نرم افزار آموزشی در پاورپوینت بسازید حتماً نیاز دارید که با ساخت دکمه های پیوندی(عملیاتی) در پاورپینت آشنا شوید . به همین منظور همانطور که قول داده بودم قسمت دوم ایجاد لینک در پاورپویت که همان ایجاد دکمه های پیوندی برای حرکت بین اسلایدها می باشد را برای شما حاظر کرده ام که اگر شما نیز قسمت اول را مطالعه نموده اید می توانید با ادمه آموزش با ما باشید .

کاربرد دکمه های پیوندی (عملیاتی ) در پاروپوینت :
با استفاده از دکمه های پیوندی می توایند بین اسلایدها به راحتی انتقال شوید در حالی که در روش قبلی فقط به اسلاید به جلو و عقب قادر بودید حرکت کنید ولی با این دکمه ها به اسلایدی می توانید منتقل شوید .
اعمال پیوند دکمه به یک نرم افزار و یا یک فایل موجود در کامپیوتر و اجرای آن با یک کلیک .
اضافه کردن جلوه های صوتی و افکتهای صوتی به دکمه جهت زیبایی پروژه تان .
امکان تعریف جداگانه برای  کلیک و یا دابل کلیک و بسیاری کاربردهای دیگر .قبل از شروع ایجاد پیوند می خواهم ساخت یک دکمه را در پاورپوینت به شما دوستان عزیز توضیح دهم .
آموزش ساخت دکمه در پاورپوینت
برای ساخت یک دکمه از زبانه Insert روی دکمه Shape کلیک کنید از  منوی کرکره ای آن شکل دلخواهتان را برای ایجاد دکمه انتخاب کنید . همچنین با استفاده از زبانه format که اکنون قابل مشاهده است می توانید جلوه های گرافیکی و سه بعدی به نا به سلیقه تان به دکمه اعمال نمایید .


اگر می خواهید روی دکمه نام عمل آنرا بنویسید با کلیک روی دکمه Text Box به راحتی می توانید روی دکمه ای که ساختید تایپ کنید . برای اضافه کردن سمبل به دکمه نیز با استفاده از دکمه Symbol در زبانه Insert سمبلی را انتخاب و به دکمه اعمال کنید . 



ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 14347
جواد سقای حسینی پنجشنبه 17 مرداد 1392
آموزش تصویری ایجاد رفرنس های اتوماتیک (خودکار ) در ورد 2007 و 2010

به نا به درخواست دوست عزیز (محسن )
همانطور که می دانید در تمام پایان نامه ها معمولاً نیاز است که رفرنسها ( منابع و ماخذ) پایان نامه ها و مقالات در پایان به ترتیب ذکر شوند و معمولاً  اکثراً از قسمت Endnots در قسمت Footnots استفاده می کنند . ولی امروز می خواهم آموزش ایجاد رفرنسهای خودکار و حرفه ای را با استفاده از زبانه Reference و قسمت   Citations&Bibliography به شما آموزش دهم . ممکن است این سوال به ذهن شما برسد که این روش چه مزیتهایی بر روش قبلی دارد .
ویژگیها و مزایا استفاده از این روش عبارتند از :
قابلیت آبدیت سازی (بروز رسانی ) رفرنس ها با یک کلیک
قابلیت جستجوی رفرنس ها بر حسب سال انتشار ، عنوان کتاب ، نویسنده و...که در پایان نامه هایی که دارای رفرنسهای زیادی می باشند یک مزیت فوق العاده است .
امکان مشاهده و پی گیری رفرنسهای بکار رفته در متن و یا بکار نرفته
امکان درج سریع رفرنسهای مشابه
قابلیت استفاده از انواع نمونه ها و چینش های رفرنس های  استاندارد
امکان ویرایش ، حذف ، مدیریت رفرنسها
و بسیاری مزایای دیگر که با استفاده از این روش خودتان متوجه آنها خواهید شد .
حال اگر شما نیز مایل هستید از این روش استفاده کنید در ادامه آموزش با ما باشید .
این آموزش از مرحله آموزش های حرفه ای ورد می باشد .
نخست در در مقابل کلمه ای که می خواهید رفرنس خود را در مقابل آن قرار دهید کلیک کنید و از زبانه Reference به  قسمت Citations&Bibliography بروید و روی دکمه Insert citations  کلیک کنید و در منوی کرکره ای آن عبارت Add New Source را انتخاب کنید.




ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 58361
جواد سقای حسینی دوشنبه 14 مرداد 1392
آموزش ایجاد لینک بین اسلایدها در پاورپوینت 2007 و 2010

اگر در هنگام ایجاد پروژه با پاورپوینت نیاز داشتید که یک پیوند ایجاد کنید تا با کلیک روی آن به اسلاید دیگری در پروژه خود منتقل شوید و پس از توضیح دوباره به مکان قبلی برگردید شما نیاز به دانستن ایجاد پیوند در صفحات می باشید . به طور کلی پیوندها در پاورپوینت از مهمترین و پر کاربردترین اجزای پاورپوینت می باشند . لینک دادن در پاورپوینت به چندین صورت انجام می شود که اصلی ترین آنها پیوند یک اسلاید به اسلاید دیگر ، پیوند دکمه ها و یا اشکال به یک صفحه یا موضوع خاص در اسلاید دیگر و پیوند به یک صفحه اینترنتی می باشد . در این آموزش قصد دارم لینک یک مطلب و یا دکمه و یا یک شکل را به اسلاید دیگر وی یا یک سایت اینترنتی را آموزش دهم .

ایجاد پیوند بین متن و اشکال به یک اسلاید دیگر
برای پیوند دادن روی متن ، شکلی که می خواهید از آن به اسلاید دیگر پیوند دهید راست برای این کار کافی است آیتم مورد نظر را انتخاب کرده و از نوار ابزار استاندارد گزینه Insert Hyperlink را انتخاب میکنیم. روش دیگری برای اعمال Link به آیتم ، راست کلیک بر روی آن و انتخاب Hyperlink است.




ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 21168
جواد سقای حسینی یکشنبه 13 مرداد 1392
آشنایی با نحوه تنظیمات و تغییر قالب بندی قلم ها از کادر محاوره ای Font
یک روش دیگر برای تنظیمات حرفه ای تر قلم ها (بجز فرمانهای و کلیدهای در گروه Font)استفاده از کارد محاوره FONT در ورد می باشد . برای دسترسی به این کادر باید انتخاب علامت فلش در گروه Font کادر محاور ه ای Font را باز کنید.
1-در قسمت Complex scripts نوع، سبک و اندازه ی قلم متن های فارسی و در قسمت Latin text همین مشخصه ها را برای قسمت های لاتین متن تنظیم کنید. 2-در قسمت All text میتوان رنگ متن را از مجموعه رنگ های Font color مشخص کرد و 3-اگر بخواهید متن زیر خط دار باشد نوع خط مورد نظر را از لیست Underline style انتخاب کنید که با انتخاب این خط، گزینه  Underline color فعال شده و می توانید رنگ آن خط را انتخاب کنید.
4-در قسمت Effects با انتخاب هر کدام از گزینه هایی که توضیح آنها در زیر ، می توانید به متن جلوه های ویژه بدهید، و تغییرات آن را در قسمت Preview مشاهده کنید.



ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 2670
جواد سقای حسینی یکشنبه 13 مرداد 1392
آموزش کار با اسلایدها در پاورپوینت
جابه جا كردن، حذف، پنهانسازي و كنسل كردن عمليات
برای اینکه بتوانید در پاورپوبنت اسلایدهای خود را بصورت دلخواه جابه جا کنید و یا حذف کنید و یا حتی پنهان و آشکار کنید باید نحوه کار با اسلایدها را بدانید .
برای اینکار در نماي Normal يا Slide Sorter مي توانيد اسلايدها را با كمك روش Drop & Drag جابه جا كنيد.
مي توانيد يك اسلايد را انتخاب و با كليد عملياتي Delete و يا انتخاب اين گزينه از منوي ميانبر آن را حذف نماييد. كپي اسلايد هم با عمل Copy و Paste صورت مي گيرد.



ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 8597
جواد سقای حسینی شنبه 12 مرداد 1392
آموزش نحوه درج فایل word در پروژه مولتی مدیا بیلدر (اتوران سازی )‌

به نا به درخواست دوست عزیز (امیر ) در این پست می خواهم چگونگی درج فایل ورد را در مولتی مدیا به صورت تصویری آموزش دهم فقط یک نکته را قبلاً باید متذکر شوم:
 که روش دیگری به جز این روش است ولی در فایل ورد این روش بهتر است چون نیازی نیست کاربر نرم افزار ورد در سیستم داشته باشد و با هر ویندوزی قابل اجراست در روش دیگر باید مطمئن شوید که نرم افزار آفیس در سیستم کاربر حتماً نصب شده باشد و نیز حالت زیبایی ندارد و عملاً از این روش نمی توان استفاده کرد .  (نیاز به قرار دادن نرم افزار ورد در داخل cd دارد و به خاطر حجم زیاد آفیس و ورژن های متنوع عملاً قابل اجرا نیست )

حالا بپردازیم به ادامه آموزش :


نخست فایل ورد مورد نظر خود را باز کنید و روی گزینه Save As در منوی ورد کلیک کنید و از پنجره باز شده گزینه  Web page   را انتخاب کنید و ok را بزنید تا فایل ورد شما به صورت صفحه HTML ذخیره گردد . (نام فایل در مولتی مدیا حتماً باید انگلیسی باشد )



ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 2214
جواد سقای حسینی چهارشنبه 9 مرداد 1392
آموزش روش روش دوم اصلاح خطوط کشیده شده و فاصله دار در ورد

طبق قولی که داده بودم آموزش روش دوم اصلاح متن هایی که در هنگام کپی کردن در ورد خطوط آنها کشیده می شوند و یا فاصله بین کلمات می افتد را براتون حاضر کردم اگر شما روش اول را که مزیتهای خودش را دارد را مطالعه نمودید .  ولی متن شما زیاد است و یا این روش سخت به نظر می آید روش دوم هم سریعتر و هم راحتر است و از ترفندهای ابداعی من می باشد و خودم اکثراً از این روش استفاده می کنم ولی حتماً در استفاده از این روش باید به نکات زیر توجه کنید چون بی توجهی به این نکات ممکن است باعث شود بعضی از اطلاعات متن شما را از بین ببرد .
 نکته اول :در این روش بعد از کپی کردن درNotepade ،قالب بندی های متن شما مثل کلفت کردن متن ، ایتالیک و خطهای زیر متن از بین می رود و شما باید آنها را مجدداً بعد از پایان کار آنها را تنظیم نمایید .
نکته دوم : در این روش بعد از کپی شدن در Notepade تصاویر ، جداول  از بین می روند. و برای جلوگیری از بین رفتن تصاویر و جداول در متن بهتر است متن قبل از تصویر و یا جدول را یک بار این روش کپی کرده و اصلاح کنید و سپس متن بعد از تصویر و جدول را انتخاب و دوباره اینکار را انجام دهید . این کار باعث می شود تصاویر و جداول از بین نروند (این روش برای متن های بدوت تصویر و بدون جدول مناسب تر است ).
بهر حال با توجه به نکات بالا باز هم نمی توان از سرعت بالای اصلاح در این روش غافل شد . اگر شما اکنون نیز مایل به استفاده از این روش هستید مطالب آموزشی زیر را پی بگیرید .



ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 18543
جواد سقای حسینی سه شنبه 8 مرداد 1392
آموزش ایجاد رمز برای فایل ورد و محدود کردن دسترسی و تغییر در سند

اگر شما می خواهيد که ديگران نتوانند هنگام بازديد سند شما آن را تغيير دهند يا افراد خاصي بتوانند روي سند شما کار کنند می توانيد از سيستم امنيتي برنامه ی Word استفاده کنيد. با استفاده از اين ويژگی می توان تعيين کرد که ديگر کاربران، چه ميزان به سند دسترسی داشته باشند.


براي استفاده از اين امكان ابزار Protect Document را از گروه Protect در سربر گ Review انتخاب کنيد و با کليک روی گزينه ی Restrict Formatting and Editing از منوی آن،ناحيه ی وظيفه ای به همين نام باز می شود.


ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 2411
جواد سقای حسینی دوشنبه 7 مرداد 1392
نحوه ایجاد صفحات عمودی و افقی پیوسته در یک فایل ورد
گاهی در تایپ پایان نامه و یا یک تحقیق و ... نیاز پیدا می کنید که در بین صفحات عمودی از صفحات افقی (مثل جدولهای بزرگ که در یک صفحه عمودی نمی گنجند ) استفاده کنید و خیلی ها این صفحات را بطور جداگانه ذخیره می کنند و صفحات عمودی را نیز در یک فایل جداگانه اما اگر شما نیاز داشته باشید که این فایل را هم تحویل دهید این کار مورد پذیرش قرار نمی گیرد . پس بنابراین اگر شما نیز مایل هستید از هر دو این نوع صفحات در یک فایل ورد استفاده کنید در ادامه با ما باشید تا با چند کلیک ساده این کار را انجام دهید .



ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 15468
جواد سقای حسینی یکشنبه 6 مرداد 1392
آموزش چاپ متن(print) و نحوه تنظیمات چاپگر در ورد

با انتخاب ابزار Print از سربرگ Print Preview در نمای پيش نمايش چاپ يا گزينه ی Print از منوی د کمه ی Office در زير منوی Print يا فشردن کليد ميانبر Ctrl+P ، کادر محاوره ای Print برای انجام تنظيم های چاپ باز می شود.


در اين کادر محاور ه اي در قسمت Printer در فهرست کادر Name مي توانيد نام چاپگر خود را تعيين کنيد. لازم به ذکر است در محيط هاي شبكه اي ممكن است براي دستگاه شما چندين چاپگر تعريف شده باشد. همچنين برخي نرم افزارها، در ليست چاپگرها، يک چاپگر مجازی تعريف می کنند که با انتخاب هر يک از آنها، تصويري از سند در يک پرونده با قالبی قابل استفاده در آن برنامه ايجاد مي کنند که نام پرونده را از کاربر سؤال مي کند، مانند برنامه ي Microsoft Office Document Image Writer که پرونده اي با قالب mdi . يا tiff . و برنامه ي Adobe PDF که پرونده اي با قالب pdf . ايجاد مي کند.
تنظیمات چاپ و چاپگر

همچنين در قسمت Print ، د کمه ي Properties کادر محاور ه اي براي انجام تنظيم های خاص چاپگر مربوطه باز مي کند. فعال کردن گزينه ي Print to file باعث می شود که سند روي چاپگر چاپ نشود و در پروند ه اي با پسوند prn . که نام آن از کاربر پرسيده مي شود، ذخيره شود. لازم به ذکر است که پروند ه های با پسوند prn . مستقل از برنامه ی Word هستند و می توان با روش هايی آن را چاپ کرد.
در قسمت Copies در جلوي Number of copies می توانيد تعداد نسخه هاي چاپي را مشخص کنيد.



ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 37556
جواد سقای حسینی شنبه 5 مرداد 1392

آموزش درج و استفاده از سمبل ها (Symbol) در ورد 


در مواردی لازم می شود برای بيان بهتر منظور خود در متن، از علامتها و کاراکترهای خاصی استفاده کنيد که روی صفحه کليد موجود نيستند. واژه پرداز Word به سادگی ليستی از اين علامت ها و کاراکترها را در اختيار شما قرار می دهد و می توانيد برای آنها کليد ترکيبی ميانبر تعريف کنيد تا هرگاه نياز داشتيد، به سرعت با استفاده از صفحه کليد آنها را تايپ کنيد. در محيط Word اين کاراکترهای ويژه از طريق ابزار Symbol در گروه Symbols از سربرگ Insert قابل دسترسی هستند. به اين ترتيب ليستی از کاراکترهای خاص نمايش داده می شود و با کليک کردن روی هرکدام از آنها، کاراکتر مربوطه در محل مكان نما درج می شود. اگر کاراکتر مورد نظر شما در اين ليست وجود نداشت گزينه ی More Symbols را انتخاب کنيد تا کادر محاوره ای (Symbol ) باز شود.


از ليست Font می توانيد قلم مربوطه را تغيير دهيد و نمادها را مشاهده کنيد. قسمت Subset برای برخی از قلم های ليست Font فعال می شود و به وسيله ی آن می توان زيرمجموعه های نمادهای آن قلم را مشاهده کرد.



ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 13861
جواد سقای حسینی شنبه 5 مرداد 1392
ایجاد فهرست به صورت دستی با Tab ها در ورد
تعریف Tab با استفاده از خط کش

در انتهای سمت چپ خط کش افقی، دکمه ی Right Tab را مشاهده می کنید که با هر بار کلیک روی آن، این علامت تغییر می کند و شما می توانید در هر قسمتی از خط کش افقی یک Tab ایجاد کنید. پس از آن، با کلیک روی خط کش افقی علامت Tab مربوطه در آن محل قرار می گیرد و پس از آن با فشردن کلید Tab مكان نما به زیر آن پرش می کند. این Tab ها در پاراگراف جاری و پاراگراف هایی که بعد از آن تایپ می کنید اعمال می شوند.وظیفه ی هر یک از این Tab ها را نشان می دهد.
وظیفه ی انواع Tab ها

Right Tab سبب ایجاد Tab با ترازبندی راست چین در متن زیر آن می شود.
Decimal Tab سبب تراز اعداد زیر آن، براساس نقطه ی اعشارشان می شود.
Bar Tab به محض تعریف آن، یک خط عمودی در پاراگراف جاری ایجاد می کند.
Left Tab سبب ایجاد Tab با ترازبندی چپ چین در متن زیر آن می شود.
Center Tab سبب ایجاد Tab با ترازبندی وسط چین در متن زیر آن می شود.
First Line Indent برای تنظیم تورفتگی سطر اول پاراگراف به کار می رود.
Hanging Indent برای تنظیم تورفتگی سطرهای دوم به بعد پاراگراف به کار می رود.
براي تغییر محل یک Tab ، نماد آن را با ماوس به محل جدید و برای حذف یک Tab نماد آن را به خارج از خط کش دِرَگ کنید.


تعریف Tab با استفاده از کادر محاور ه ای Tab

برای بازکردن کادر محاوره ای Tabs ، می توانید روی یكی از Tab هایی که روی خط کش افقی ایجاد کرده اید، دابل کلیک کنید یا از سربر گ Home کادر محاوره ای Paragraph را باز کنید ایجاد جدول های ساده و د کمه ی Tabs را انتخاب کنید.
اندازه ی پرش کلید Tab به طور پیش فرض 27 / 1 سانتی متر است. در کادر محاوره ای Tabs در کادر Default tab stops می توانید مقدار این پرش را تغییر دهید.

برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 7380
جواد سقای حسینی پنجشنبه 3 مرداد 1392
آشنایی با چاپ سند در ورد
 مشاهده ی پيش نمایش چاپ

پس از اتمام کار با سند، اگر بخواهيد آن را چاپ کنيد بهتر است براي اطمينان از صحت چاپ،پيش نمايش آن را مشاهده کنيد و چگونگي ظاهر شدن متن بر روي هر يک از صفحه ها را کنترل کنيد و در صورت نياز با استفاده از امكانات اين نما، اشكالات احتمالي در طرح يا متن سند را برطرف کنيد.

براي مشاهده ی سند در نمای پيش نمايش چاپ مي توانيد از منوی د کمه ی Office در زير منوی Print گزينه ی Print Preview استفاده کنيد.

در اين نما سربرگ Print preview فعال می شود که شامل ابزارهاي زير است:
Print : کادر محاوره ای Print را براي انجام تنظيم هاي چاپ و چاپ سند نمايش می دهد.
Options : کادر محاوره ای Word Options بخش تنظيم های چاپ را باز می کند.

وظيفه ی گزينه های قسمت Printing Options در زیر آورده شده است.




ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 4814
جواد سقای حسینی پنجشنبه 3 مرداد 1392
ترفند حل مشکل درازشدن خطوط و فاصله دار شدن خطوط در هنگام کپی کردن در ورد


احتمالاً برای شما نیز بسیار اتفاق می افتد که متنی را از یک سایت و یا فایل در داخل ورد کپی کنید و بعضی از موارد این نوشته ها کشیده شده و یا فاصله ای بین حروف ایجاد می شود که در حالت تراز کردن متن این اتفاق می افتد و شما مجبورد یا با تراز راست متن را چاپ کنید که این به زیبایی متن و تناسب بین خطوط آسیب می رساند . و مطمئناً سعی کرده اید که به روش دستی این فاصله ها را اصلاح کنید ولی این روش هم تاثیری نمی کند . در این آموزش با استفاده از چند کلیک و استفاده از چند دکمه در کی بورد ترفندی را به شما خواهم گفت می توانید این مشکل را حل کنید .
نخست در انتهای خطی که این کشیدگی و یا فاصله ایجاد شده است کلیک کنید و سپس دکمه اینتر را بفشارید . می بینید که خط درست می شود ولی یک فاصله کوچک بین این سطر و سطر پایین بوجود آمده است و اگر بخواهید این فاصله را حذف کنید دوباره خط بالایی کشیده خواهدشد.
 


ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 14332