صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
کپی نت آموزش - آرشیو 1392/3
<-Description->
جواد سقای حسینی سه شنبه 28 خرداد 1392
آموزش تعمیر دستگاه کپی قسمت پنجم

آشنایی با اجزای الکترونیکی
حرکت و کنترل تمامی قسمتهای مکانیکی در دستگاه فتوکپی توسط سیستم الکترونیکی انجام می شود . اجزار الکترونیکی دستگاه فتوکپی شامل چندین قسمت اصلی می باشند .

بردهای الکترونیکی (Elecronic Boards)
بردهای الکترونیکی دو کار مهم انجام میدهند .

1-کنترل قطعه و یا قسمتی از دستگاه
2-تغذیه ولتاژ دهی قطعه و یا قسمتی از دستگاه

هر قسمت یا یونیت در دستگاه کپی ممکن است توسط یک برد الکترونیکی کنترل شود ولی ما به مهمترین این بردها که در دستگاه نقش اصلی به عهده دارند .می پردازیم که عبارتند از :
برد اصلی برد(Main Board)
برد تغذیه و ولتاژ (High voltag board)‌
که دو نوع می باشد :
Ac board
Dc board

بردهای ولتاژ و دیگر بردها که هر کدام بر حسب محل استقرار خود عملکردهای متفاوت دارند .

سنورها و سوئیچ ها (Switch and Sensor)ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 1080
جواد سقای حسینی دوشنبه 27 خرداد 1392
آموزش  ایجاد چندین فهرست مطالب خودکار در ورد 2007 و 2010

اگر شما آموزش درج فهرست خودکار را در ورد 2007 و 2010 یاد گرفته اید و نیاز دارید که یک فهرست مطالب دیگر مثلاً برای تصاویر پایانه نامه و یا حتی سه فهرست خودکار برای جداول و ... داشته باشید نیاز نیست که آنها را به صورت دستی بنویسید و شماره صفحات را دستی درج کنید فقط کافیست که مراحل ساخت دو یا جندین فهرست مطالب را در ورد به صورت تصویری و گام به گام می باشد را دنبال کنید ولی فقط به خاطر داشته باشید که این آموزش از مقطع پیشرفته ورد می باشد و شما باید قسمت اول این آموزش یعنی ساخت فهرست مطالب خودکار را به خوبی فرا گرفته باشید تا این مطلب را به خوبی بتوانید انجام دهید . اگر شما این مطلب را نیاموخته اید می توانید از لینک زیر در سایت کپی نت آموزش آن را فرا بگیرید .
بسیار خوب حالا ابتدا برای شروع شما باید در صفحه خالی دکمه های ترکیبی
Alt +Ctrl+Shift+S را باهم بفشارید تا پنجره   Style  باز گردد .ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 54111
جواد سقای حسینی یکشنبه 26 خرداد 1392
آموزش نصب صحیح و کامل زبان فارسی در ویندوز ویستا و ویندوز 7

اکثرا ً خیلی از کاربران سیستم عامل ویندوز زبان فارسی را در ویندوز 7 به طور کامل نصب نمی کنند و این باعث می شود که در نرم افزارهایی که بصور مستقیم قابلیت تایپ مستقیم فارسی را ندارند نتوانند فارسی تایپ کنند و مجبور می شوند که از نرم افزارهای فارسی نویس استفاده کرده و در آن فارسی بنویسند و سپس در نرم افزار مربوطه کپی کنند.

 اما ویندوز قابلیتی در قسمت زبان دارد که با فعال کردن آن می توانید بدون نیاز به هیچ فارسی سازی مستقیم در همه نرم افزارهای غیر فارسی به راحتی تایپ کنید . تعجب نکنید فقط باید قبل از انجام این کار یک سی دی یا دی و دی سیستم عاملتان را از آن استفاده می کنید حتماً تهییه کنید و به همراه داشته باشید .
حالا فقط کافیست که آموزش  این مطلب را دنبال کنید .
ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 5250
جواد سقای حسینی یکشنبه 26 خرداد 1392
تغییر شیوه نمایش اعداد در فایر فاکس
در این پست می خواهیم ترفندی را نشان بدهیم که بوسیله آن می توانید نمایش اعداد در مروگر محبوب فایر فاکس را به فارسی تغییر دهید . این روش در هنگامی که مخصوصاً فیش حقوقی را کارنامه و یا ... را از اینترنت پرینت می کنید باعث میشود که اعداد بصورت فارسی نمایش و چاپ شوند . این روش به صورت کاملاً تصویری و گام به گام  نشان داده می شود برای این انجام این کار آموزش زیرا به ترتیب دنبال نمایید .
برای اینکار در آدرس مرورگر فایر فاکس  about:config را بنویسید بعد از لیست bidi.numeral رو پیدا کنید دوبار روش کیلیک کنید.ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 8042
جواد سقای حسینی یکشنبه 26 خرداد 1392
تبدیل متن تایپ شده در ورد به جدول

اگر متنی را در ورد تایپ کرده اید و بعد متوجه شده اید که باید آنرا در جدول تایپ می کردید احتمالاً یک جدول در ورد رسم می کنید و یکی یکی متن تایپ شده را به خانه های آن کپی می کنید ولی در این روش که آموزش میدهیم شما می توانید با یک کلیک متن مورد نظرتان را تبدیل به جدول نمایید برای مشاهده این آموزش به ادامه مطلب مراجعه کنید .دانلود PDF این آموزشادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 735
جواد سقای حسینی جمعه 24 خرداد 1392
یونیت ترانسفر (Trancfer Charger ):
عمل انتقال تونر از سطح درام به کاغذ را انجام می دهد .


هیتر : نام دیگر آن فیوزینگ است . در این بخش تونر ها با فشار دو پرس که یکی در زیر قرار دارد و یکی در رو که با درجه حرارتی که در دستگاه های مختلف متفاوت است و حداقل 200 درجه می باشد پخته شده و به خورد الیاف کاغذ می روند  حال سوال اینکه چرا این تونر ها به پرس بالایی نمی چسبند ؟ چون که این پرس از جنس تفلون می باشد و همانطور که می دانید تفلون ماده است که نچسب است . هیتر آخرین مرحله تشکیل تصویر است .

یونیت تغذیه کاغذ ( Peper feeding Unit)
یونیت تغذیه کاغذ از دو قسمت تشکیل می شود .
-محل های تغذیه کاغذ : مجل تغذیه کاغذ در دو دستگاه فتوکپی از دو قسمت تک برگ (by Pass) و چندی برگی انجام می شود .ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 966
جواد سقای حسینی پنجشنبه 23 خرداد 1392

درج شماره صفحات متفاوت در ورد 2007 و 2010


می خواهیم در این قسمت از سری آموزشهای حرفه ای ورد نحوه درج شماره صفحات متفاوت را در ورد آموزش دهیم . برای اینکه در ورد بخواهیم چند صفحه اول شماره صفحه نداشته باشند یا از حروف الفبا شماره گذاری شوند و از متن اصلی شماره گذاری آغاز گردد و حتی در قسمت شروع فصلها عناوین فصلها و یا بعضی صفحات بدون شماره گذاری باشند و از صفحه بعد دوباره شماره گذاری آغاز گردد باید شما این آموزش را فرا بگیرید . این تنظیمات از آموزشهای حرفه ای ورد به شمار می رود و کمی نیاز به دقت بالایی دارد . و باید اول به این نکته توجه کنید که این روش زمانی مناسب است که شما همان لحظه که متن را تایپ می کنید این شماره گذاری را اعمال کنید چون بعد از درج شماره صفحات شما اگر بخواهید این کار را انجام دهید با مشکل مواجه خواهید شد . توصیه می کنیم در این صورت یک فایل ورد جداگانه باز کنید و شماره صفحات را تا قسمت ای می خواهید شماره گذاری تغییر کند کپی کنید و این روش را انجام دهید و دوباره تا قسمت بعدی این کار را ادامه دهید .
پس برای آموزش این روش در ادامه مطلب با ما باشید و مراحل را با دقت دنبال کنید .


ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 118108
جواد سقای حسینی سه شنبه 21 خرداد 1392

در بیشتر اوقات در تایب یک مقاله و یا پایانه و تحقیق در ورد 2007 پیش می آید که چند صفحه اول عنوان و فهرست مطالب و تقدیر و تشکر و یا چکیده می باشد و احتمالاً دوستان عزیز مایلند که این صفحات بدون شماره باشد و از صفحه مقدمه و شروع متن اصلی تحقیق شماره گذاری آغاز شود ولی به طور پیش فرض ورد شماره گذاری همیشه از صفحه اول آغاز می شود و تا پایان ادامه دارد و بسیار از دوستان معمولاً این صفحات را جداگانه ذخیره می کنند و صفحات اصلی را نیز در یک فایل جداگانه ذخیره می کنند .

ما در این آموزش قصد داریم روش شماره گذاری از صفحه مورد نظرتان را آموزش بدهیم و شما بتوانید شماره گذاری را از صفحه دلخواه تان شروع نمایید و نیز شماره صفحات قبلی را پاک کنید اگر شما نیز با این مشکل روبرو هستید در ادامه مطلب این آموزش را دنبال کنید .

ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 81887
جواد سقای حسینی دوشنبه 20 خرداد 1392
کسانی که پایان نامه یا کار تحقیقی و مقاله می نویسند در قسمت منابع و ماخذ حتماً باید منابع و ماخذ و رفرنس ها بصورت حروف الفبا مرتب شوند و اگر متن انگلیسی باشد نیز به همین صورت باید انجام شود . برای همین کار نیازی نیست که شخصاً این منابع را به صورت دستی پالا و پایین کنید چون ورد خودش این امکان را در خود ارائه کرده است که با یک کلیک و تنظیم به راحتی این منابع به صورت حروف الفبا تنظیم میشوند .
برای این کار اول تمام سطرهایی را که می خواهید به صورت الفبا مرتب شوند را انتخاب کنید .(هایلات نمایید )
سپس از زبانه Home این آیکون را کلیک کنید .


حالا پنجره Sort Text باز می شود در این پنجره در روی کلید option کلیک کنید تا پنجره Sort option باز شود و روی منوی کرکره ای کلیک کنید تا زبان های آن ظاهر شود و سپس بر حسب متن مورد نظرتان زبان فارسی یا انگلیسی و یا ... را انتخاب نمایید و در آخر دکمه ok بفشارید .


اگر مراحل را به درستی انجام داده باشید اکنون سطرهای شما به صورت الفبا مرتب می گردند امیداوارم از‌ این آموزش استفاده کرده باشید .
نمونه
کپی نت آموزش
دانلود PDF این آموزش

برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 66609
جواد سقای حسینی یکشنبه 19 خرداد 1392

منوی فایل «File»
New : برای تولید یک سند جدید استفاده می شود .

New Form Template :با استفاده از این گزینه می توانیم بر اساس قالب های ارائه شده قالبی را انتخاب کرده و آن را تاحدودی ویرایش نموده و از آن استفاده نماییم . مزیت این قسمت در داشتن Wizard جهت تکمیل مرحله به مرحله قالب می باشد .OPENرای بازگشایی یک سند با فرمت MBD می باشد .

Close : این گزینه سبب بسته شدن سند جاری می شود .
Save : جهت ذخیره سازی سند بر روی هارد دیسک می باشد .
Compress &Export : گاهی اوقات پیش می آید که شما مایلید تنها به نشر فایل منبع یعنی MBD بپردازید . برای مثال آن را روی شبکه برای دسترسی دیگران قرار دهید . با استفاده از این قابلیت می توانید فشردگی فایل و حجم فایل خروجی را تغییر دهید .

Compile
جهت کامپایل نهایی پروژه می باشد .
Reduce Size
این گزینه حجم و اقلام اضافی پروژه را حذف می کند .

Import object
ممکن است در حین طراحی یک پروژه تمایل داشته باشید که از یک شی که در یک جای
دیگر و در یک زمان دیگر طراحی شده است استفاده کنید برای این منظور می توانید از این گزینه استفاده کنید البته پسوند فایل ها OMB می باشد . ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 682
جواد سقای حسینی یکشنبه 19 خرداد 1392
افزونه گوگل کیپ برای مرورگر کروم

گوگل کیپ (Google Keep) سرویس یادداشت برداری گوگل است که به شما امکانات و ویژگی های خاصی را هدیه می دهد. گوگل کیپ تازه نفس , آنقدر جذاب است که شما بین دو راهی می مانید تا کدام دفترچه یادداشت را انتخاب کنید. اکنون تنها پس از گذشت یک ماه از ارایه این سرویس توسط گوگل , افرونه آن (Google Keep Extension) برای مرورگر کروم عرضه شده است تا دسترسی سریع و ساده تری را برای کاربران رایانه به ارمغان بیاورد.

با نصب این افزونه شما می توانید سرویس گوگل کیپ را به صورت یک پانل جداگانه در یک پنجره کوچک popup در دسترس داشته باشید.ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 148
جواد سقای حسینی شنبه 18 خرداد 1392
نمای داخلی دستگاه

فتوکپی دارای اجزای مختلفی است که با آزاد کردن ضامن رها کننده در کپی های رومیزی قسمت بالایی آن از قسمت زیرین جدا شده و بین آن یک فاصله بوجود می اید که از آن برای دسترسی هر چه بهتر به قسمت های داخلی دستگاه می توان استفاده نمود .

اجزای مکانیکی :
اجزای مکانیکی در تشکیل کپی از یک سند عملکرد مستقیم دارند و هر چند در آنها قطعات مختلفی بکار رفته است ولی نوع عملکرد کاری آنها مکانیکی است . تمامی این قسمت ها ارتباط کاری نزدیکی با یکدیگر دارند . و ما اکنون بنابر اولویت به بررسی کلی این قسمت ها می پردازیم .
اپتیک (optic) : اولین مرحله  تشکیل تصویر در دستگاه فتوکپی است که محل آن در زیر صفحه شیشه ای بالای دستگاه قرار دارد . 


یونیت شارژ (Charger unit) : عمل باردار کردن یا فعال کردن درام به عهده یونیت شارژ است و در بالای درام قرار دارد و با باز کردن درب جلو قابل مشاهده است .

درام (Drum) : لوله ای استوانه ای زرشکی رنگی می باشد که ابتدا تصویر کپی بر روی آن تشکیل می شود .
یونیت ظهور (Developer Unit) : که خود شامل دو قسمت تونر و دولوپر است . دولوپر یا پودر سنگین عمل انتقال تونر بر روی سطح درام را انجام می دهد ولی ابتدا تونر باید با دولوپر مخلوط گردد . تانک دولوپر بالای تانک تونر قرار دارد .
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 629
جواد سقای حسینی شنبه 18 خرداد 1392
تغییر جهت خط جداکننده پاورقی در ورد 2007 و 2010
حتماً برای شما نیز پیش آمده است که بخواهید در یک متن فارسی در ورد پاورقی درج کنید و مطمئناً مشاهده کرده اید که خط پاورقی جدا کننده به صورت پیش فرض از راست به چپ تعریف شده است که برای متون انگلیسی می باشد . و اگر شما بخواهید جهت این خط را تغییر دهید باید از یک قسمت تقریباً مخفی این کار را انجام دهید در این قسمت می خواهیم به صورت تصویری و گام گام این کار را آموزش بدهیم .

از منوی View و در قسمت Document view حالت نمایش را از Print layot به Draft تغییر دهید.

-ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 174284
جواد سقای حسینی شنبه 18 خرداد 1392

الصاق کردن فونتهای مورد استفاده در ورد به متن آفیس

شاید تا به حال برای شما نیز پیش آمده باشد که در نرم افزارهای آفیس مثل MS Word و MS Powerpoint فایلی را ایجاد کرده اید و سپس با فونت‌های مختلف متن خود را تایپ نموده اید، اما  وقتی آن را برای پرینت و یا نمایش، به کامپیوتر دیگری منتقل می‌کنید، خواهید دید که تمام فونت‌هایتان به هم ریخته است. حتمأ می‌دانید که این موضوع به خاطر آن است که شما بر روی کامپیوترتان از فونتی استفاده کرده‌اید که بر روی سیستم دوم وجود ندارد!

اما راه حل‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. یکی از آنها این است که از فایل خود خروجی PDF بگیریم یا از صفحه متن عکس بگیریم. اما مشکل اینجاست که اگر بخواهیم بر روی کامپیوتر دوم این فایل را ویرایش کنیم چه؟  فونت‌ها را با خود حمل کنیم و روی کامپیوتر دوم نصب کنیم؟ راه حل درستی‌ست اما این کار کمی وقتگیر است! اما راه بهتری به وسیله Office 2007 امکان پذیر شده است! در این ترفند نحوه حفظ ثبات فونت‌ها بدون استفاده از راه‌های پیچیده را به شما معرفی خواهیم کرد.


برای این کار:

بعد از اینکه متن خود را تایپ کردید و در آن از فونت‌های مختلف استفاده نمودید، در سمت چپ و بالای Word  یا  Powerpoint، بر روی گوی دایره‌ای شکل نرم‌افزار کلیک کنید تا منوی اصلی آن باز شود.

اکنون در قسمت پایینی و سمت راست این منو، روی گزینه Word Options کلیک کنید.


در پنجره‌ای که باز می‌شود، از قسمت Save در بخش Preserve fidelity when sharing this document، تیک گزینه Embed fonts in the file را بزنید.ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 483