صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
کپی نت آموزش - آرشیو 1392/11
<-Description->
جواد سقای حسینی یکشنبه 13 بهمن 1392
آموزش نرم افزار ویراستار (جهت تصحیح نیم فاصله و سجاوندی در  متن )‌
اگر توجه کرده باشید بین کلمات دو هجایی در ورد مثل می - شود یک فاصله ایجاد می شود که در زبان فارسی و عربی برای حل این فاصله باید از ترکیب کلید  خط تیره  و دکمه ctrl استفاده کنید و در اکثر پایان نامه ها و نشریات باید بعد یا در هنگام تایپ و یا بعد از تایپ این کار را به صورت دستی انجام دهید که کار بسیار وقت گیر و در هنگام تایپ نیز باعث کند شدن سرعت تایپ می شود . و همچنین در اکثر پایان نامه در نحوه نگارش پایان نامه اعلام می شود که نیم فاصله باید رعایت شود و حتی در اکثر موارد فاصله بین حروف سجاوندی مثل ، و کاما و نقطه و ... نیز باید با حروف قبل از خود چسبیده و بعد از آن نیز فاصله باشد این کار نیز بسیار زمانبر و مشکل است مدتی است نرم افزار ویراستار که در ایران نگارش شده است و رایگان می باشد این مشکل را حل کرده ااست و کافی است با یک کلیک تمام این موارد به صورت اتوماتیک توسط این نرم افزار حل می شود .
اگر شما نیز مایلید از این نرم افزار استفاده کنید می توانید در ادامه آموزش به صورت تصویری روش استفاده از این نرم افزار را یاد بگیرید .
نخست باید نرم افزار ویراستار را دانلود کرده و نصب کنید .


لینک دانلود نرم افزار ویراستار 
پسورد : copynet می باشد با حروف کوچک
پس از نصب کامل (در ویندوز xp باید حتماً نسخه نرم افزار net fromwork را ورژن 4به بالا را نصب کرده باشد وگرنه نرم افزار اجرا  نخواهد شد ) این نرم افزار به زبانه های نرم افزار ورد اضافه می شود .ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 6686
جواد سقای حسینی یکشنبه 13 بهمن 1392
احتمالاً در دیکشنری ها متوجه علائمی که در جلوی کلمات لاتین نوشته می شوند شده اید این علائم به الفبای فونتیک معروف هستند .اما برای تایپ این گونه علائم در ورد هیچ امکانی در نظر نگرفته شده است اما اگر شما در حال تابپ متن لاتینی هستند که حتماً باید در آن از این علائم استفاده کنید در ادامه آموزش قصد داریم بوسیله فونت های مخصوص و کمی آمورش تصویری روش انجام این کار را به شما آموزش دهم . امیدوارم از مطلب آموزش استفاده لازم را ببرید .
برای تایپ علائم فونتیک در ورد یا نرم افزارهای مشابه اول باید از لینک زیر فونتهای مخصوص علائم فونوتیک را دانلود کنید .
لینک دانلود فونت مخصوص تایپ علائم فونوتیک در ورد

پسورد : copynet می باشد (با حروف کوچک)
پس از دانلود فونت ها آنها را extract کرده و سپس فونتهای محتوی آن را  در قسمت فونت ویندوز  در کنترل پنل کپی نمایید .ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 6682