صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
کپی نت آموزش - آرشیو 1392/1
<-Description->
جواد سقای حسینی سه شنبه 27 فروردین 1392

اجزای اصلی دستگاه فتوکپی

به طور کلی یک دستگاه فتوکپی از اجزا و قسمتهای مختلف ساخته شده است که برای بررسی می توان آن را به سه قسمت اصلی تقسیم نمود .

-بندنه
-اجزای مکانیکی
-اجزای الکترونیکی

 
سرپوش اسناد (
orginal cover ‏)

‏برای انجام عملکرد صحیح و کارایی بهتر در هنگام اسکن سند (ارژینال)، از سرپوش (کاور) اسناد استفاده می شود. این سرپوش به صورت متحرک است. برای کپی برداری باید سرپوش را بالا برد. و سند را روی شیشه قرار داد. و سپس دوباره سرپوش را روی سند قرار دهیم.مبز اسناد (table orginal) ‏

‏که به آن شیشه اسناد یا شیشه ارژینال نیز می گویند. برای اسکن سند و شروع کپی برداری باید سند روی شیشه اسناد قرار گیرد.سینی خروجی کاغذ ( Paper exit Tray ‏)

‏اسناد پس از کپی برداری از این محل خارج و روی سینی خروجی کاغذ قرار می گیرند.

ضامن آزاد کننده کاست ( grip ‏)

‏برای بیرون کشیدن کاست کاغذ باید ضامن آزاد کننده کاست را گرفته و به بالا هل داده و به بیرون ‏بکشیم سپس می توانیم درون آن کاغذ قرار دهیم.

راهنمای تغذیه دستی ( Manual feed orginal guide ‏)

‏زمانی که می خو اهید کاغذ را به صورت تک برگ در محل تغذیه تک برگ قرار دهیم باید ابتدا صفحه متحرک یا راهنمای تغذیه را با اندازه سایزکاغذ تنظیم کنید.


سینی تغذیه دستی (Manual Feed Tray)
نام دیگر آن Baypass یا تک برگی است . اگر بخواهیم به صورت تک برگ از دستگاه کپی بگیریم کاغذ سفید (خام ) را در این محل قرار می دهیم .
پانل اپراتوری (operation panel)
کنترل دستگاه و انجام کلیه قرامین و دستورات از این قسمت به دستگاه کپی اعمال می شود . در این پانل نشانگر ها ، کلید ها و کلید - نشانگر قرار دارند .
درپوش جلو (Front cover)
برای دسترسی به بعضی از قسمت های دستگاه ، سرویس و یا کاغذ گیر کرده و باید این درپوش را باز نمود باید دقت نمود که در حین کپی گرفتن توسط دستگاه این درپوش باز نشود چون با باز کردن آن دستگاه بلافاصله خاموش می شود و امکان دارد کاغذ داخل دستگاه گیر کند .
کلید خاموش و روشن (Power Switch)
کلید برق اصلی دستگاه است و دستگاه فتوکپی به وسیله آن خاموش و روشن می شود . پاور سوئیچ  یک نوع کلید الاکلنگی (seesaw) با یک طرفه است که فقط دو حالت قطع و وصل دارد .
سینی کاغذ (Paper try)‌
به این قسمت کاست (Cassette نیز می گویند اگر بخواهیم بیشتر از یک برگ از دستگاه کپی بگیریم باید کاغذ سفید را در این مجل قرار دهیم . کاست محل ذخیره کاغذ جهت کپی برداری است .

برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 667
جواد سقای حسینی دوشنبه 26 فروردین 1392

دستگاه فتوکپی (Photocopy set)

‏یکی از مهم ترین ماشین های اداری دستگاه فتوکپی است. در بسیاری از مواقع تهیه یک رونوشت و یا کپی از یک سند برای ما بسیار مهم و ضروری است. شاید با واژه  ‏کپی برابر اصل است ‏برخورد داشته اید شاید این واژه ‏بهتر بتواند به نقش و اهمیت دستگاه ‏فتوکپی اشاره نماید. دستگاهی که از اسناد یک تصویر دقیقاً مشابه آنها تهیه نماید را دستگاه فتوکپی می نامند. برای شناخت هرچه بیشتر دستگاه ‏فتوکپی باید بدانیم فتوکپی به چه چیزی اطلاق می گردد.


 
ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 1641
جواد سقای حسینی یکشنبه 25 فروردین 1392


فرانت پیج (Front Page)

برنامه فرانت پیج (Front Page) یکی از برنامه های قدیمی در زمینه طراحی وب است که توسط شرکت مایکروسافت تولید شده است. این مقاله با هدف آشنایی علاقه مندان به این برنامه نوشته شده است تا شما را با محیط و قابلیت های این برنامه آشنا کند.

 
آشنایی با محیط فرانت پیج

برای آغاز کار٬ با باز کردن این برنامه با محیطی آشنا می شوید که دارای منوهای مختلف و کاربردهای مختلف هستند . هنگامی که برای اولین بار پنجره این برنامه باز می شود در My Document کاربری شما فایلی به نام My Web Sites ایجاد می گردد که محلی است برای ذخیره کردن صفحات طراحی شده توسط برنامه.ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 880
جواد سقای حسینی سه شنبه 20 فروردین 1392

جعبه ابرار فوتوشاپ

جعبه ابزار که یک پالت بارک و دراز از منتهی الیه سمت چپ ناحیه کار می باشد، شامل ابزارهای انتخاب ،ابزارهای نقاشی و ویرایش ، کادرهای انتخاب رنگ پس زمینه و پیش زمینه و ابزارهای مشاهده می باشد .(برای نمایش دادن یا مخفی کردن جعبه ابزار گزینه Hide tools یا Show Toos را از منوی Windows را انتخاب نمایید . 

همانطور که قبلاً نیز گفته شد جعبه ابزار شامل کلیه لوازمی است که یک نقاش برای رسم یک نقاشی نیاز دارد . برای راحتی کار این ابزار را به پنج گروه تقسیم می کنیم و در این قسمت به شرخ مختصری از آنها می پردازیم و در قسمت های بعدی به طور مفصل روی آنها بحث و تمرین خواهیم داشت . 
ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 417
جواد سقای حسینی دوشنبه 19 فروردین 1392
آشنایی با ابزار بزرگنمایی (Zoom tool) 
 

فصل اول را با آشنایی با ابزار بزرگنمایی (Zoom Tool) شروع می کنیم ، که در بسیار از برنامه های کاربردی دیگر منجمله در دیگر محصولات Adobe مانند Acrobatو Ilisttrator وIndesign نیر به کار می رود .
1- به نوار وضعیت در پایین ناحیه کار بروید و به درصد فهرست شده در منتهی علیه سمت چپ نگاه کنید . این درصد نشان دهنده بزرگی نمایش تصویر با سطح بزرگنمایی می باشد .ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 508
جواد سقای حسینی دوشنبه 19 فروردین 1392

آشنایی با فوتوشاپ 

ناحیه کار Adobe Photoshop شامل منوهای فرمان در بالای صفحه نمایش مانیتور و تعداد ابزارها و پالت ها برای ویرایش و اضافه کردن عنصر ها به تصویرهایتان می باشد . شما می توانید فرمان ها و فیلترهایی را نیز با نصب برنامه های موسوم Plugin( افزودنی ) به ناحیه کاری خود اضافه کنید .

برنامه فوتوشاپ  از قابلیت کار با تصویرهای طرح بیتی و دیجیتالی (که تصویرهای سایه روشن پیوسته ای می باشند که به یک سری از مربع های کوچک یا عنصرهای تصویر ، موسوم به پیکسل Pixel تبدیل شده اند ). برخوردار هستند در فوتوشاپ شما می توانید با تصاویر گرافیکی برداری که شکل های رسم شده با خط های صاف هستند نیز کار کنید .

در برنامه فوتوشاپ می توانید تصویرها را از منابع مختلف و متعدد مانند منابع زیر به این برنامه وارد کنید :

ادامه مطلب...
برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 379
جواد سقای حسینی دوشنبه 19 فروردین 1392
ضمن عذر خواهی از تمامی بازدید کنندگان محترم به علت تبلیغات های مزاحمی که در وبلاگ مشاهده می شود و اینجانب هیچ دخالتی در آن نداشته و بنده هیچ تبلیغات پوپ آپی در وبلاگ کپی نت درج نکرده ام و این پنجره های پوپ آپ های از طرف سرویس دهنده سایت ثامن بلاگ می باشد که یک نوع به احترامی به حقوق مردم می باشد و ظاهراً  این گونه اعمال یک نوع عادت شده است .و علت آنرا یک دلیل واهی مثل عدم درآمد زایی و کفاف نکردن درآمد تبلیغات گوشه وبلاگ و .. ذکر کرده اند که بهانه ای بیش نیست و کسب درآمد از مطالب منتشر شده وبلاگ نویسان هدف این سایت ها می باشد . بنابراین از کسانی که از مشاهده این تبلیغات های مزاحم از بنده و سایت رنجدیده اند و در پیامهای خود این مطلب را ذکر کرده اند ،اینجانب نهایت شرمندگی و تاسف خود را اعلام می کنم و امیدوارم مسئولین وبلاگ های ثامن بلاگ نیز از انجام اینگونه تضییع حقوق بازدید کنندگان محترم سر باز زنند با اینکه اینجانب چندین بار تذکر جدی داده ام ولی ظاهراً هیچ توجهی نشده است و بنابراین تصمیم گرفته ام تا چند روز دیگر این وبلاگ را به سایت تغییر دهم . از بازدید کنندگان محترم تقاضا می کنم از  تاریخ ایجاد سایت جدید جهت مشاهده مطالب جدید تر به آن سایت مراجعه کنند و مطالب قدیمی تر نیز بعد از مدتی با آن سایت منتقل خواهد شد . 
سایت جدید کپی نت به زودی آماده بهره برداری خواهد بود متعاقباً آدرس جدید قابل مشاهده خواهد بود از صبر و شکیبایی شما نهایت تشکر را دارم .
                                                                                    موفق و سربلند باشید
                                                                     مدیریت وبلاگ  سایت کپی نت آموزش

                                                                                                   حسینی


بخش های  جدید :    
               
http://www.samenblog.com/uploads/c/copynet/188952.jpg دانلود نرم افزار                                                                             

برچسب ها:

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 1013