صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
آموزش درج متن و نوشته در اشکال ورد
آموزش درج نوشته در shape نوشتن در روی شکل های ورد اضافه کردن add text به اشکال آموزش درج مستقیم متن روی اشکال در ورد حتماً شما نیز با درج شکل در ورد آشنا هستید ولی آیا می دانید امکاناتی در ورد برای درج متن روی اشکال ورد موجود است که با است
جواد سقای حسینی چهارشنبه 1 آبان 1392
آموزش درج مستقیم متن روی اشکال در ورد
حتماً شما نیز با درج شکل در ورد آشنا هستید ولی آیا می دانید امکاناتی در ورد برای درج متن روی اشکال ورد موجود است که با استفاده از این امکان می توانید به راحتی شکل خود را ایجاد نموده و متن را داخل آن تایپ کنید و مزیت آن این است که با تغییر و جابجایی اشکال متن مورد نیز با‌ جابه جا شده و از بهم ریختگی اشکال و متن جلوگیری می کند . برای اینکه بتوانید روی اشکال به طور مستقیم تایپ کنید اول باید شکل خود را رسم کنید . برای این کار از سربرگ ورد و منوی insert روی گزینه Shapes کلیک کنید و از منوی باز شده آن شکل دلخواه خود را انتخاب نموده و با کشیدن ماوس روی صفحه ورد و در مکان دلخواه شکل را رسم کنید .


اکنون که شکل خود را رسم نمودید نوبت درج متن داخل آن است . برای این کار روی شکل رسم شده یک بار کلیک کنید اکنون مشاهده می کنید که منوی Format در سربرگ ورد ظاهر می شود حالا می توانید با کلیک روی آن تنظیماتی از قبیل رنگ بندی ، سابه سازی و بسیاری از تنظیمات گرافیکی را به شکل اعمال کنید .


در همین منوی format روی گزینه add text کلیک کنید با این مشاهده می کنید که یک جعبه متن به شکل اضافه می شود که می توانید با انتخاب نوع فونت و اندازه و رنگ و هر تنظیم که روی متن دارید روی آن اعمال نموده و روی شکل تایپ کنید .


اکنون بعد از نوشتن متن داخل شکل با تغییر و جابجایی اشکال این نوشته نیز با آنها تغییر خواهد کرد .
امیداروم از این آموزش بهره لازم را ببرید . در ضمن یکی از دوستان  از نحوه ساده بودن آموزش انتقاد کرده بودند و اعتقاد داشتند سحطی می باشد  لازم به ذکر می دانم همانظور که در جواب این دوست گرامی توضیح دادم این آموزشها تجربیات 12 ساله شخصی بنده است و محاوره ای بودن و سادگی متن ها نیز به دلیل هدف بنده برای ایجاد این سایت است که متفاوت از آموزشهای پیچیده کتابی باشند وگرنه کتابهای آموزش ورد با زبان علمی تر این آموزشها را قرار می دهند و بسیارند و از متن های تشکر دوستان متوجه شده ام که این مطالب توانسته از 98 درصد رضایت بازدید کنندگان محترم را فراهم سازد .

                                                                                         موفق و سربلند باشید
                                                                                       مدیریت کپی نت آموزش ها


| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 24185