صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
آموزش نحوه تصحیح نیم فاصله و علائم اشاره به صورت اتوماتیک در ورد
اعمال نیم فاصله اموزش نرم افزار ویراستار اعمال نیم فاصله اتوماتیک نرم افرار اصلاح نیم فاصله تصحیح سجاوندی
جواد سقای حسینی یکشنبه 13 بهمن 1392
آموزش نرم افزار ویراستار (جهت تصحیح نیم فاصله و سجاوندی در  متن )‌
اگر توجه کرده باشید بین کلمات دو هجایی در ورد مثل می - شود یک فاصله ایجاد می شود که در زبان فارسی و عربی برای حل این فاصله باید از ترکیب کلید  خط تیره  و دکمه ctrl استفاده کنید و در اکثر پایان نامه ها و نشریات باید بعد یا در هنگام تایپ و یا بعد از تایپ این کار را به صورت دستی انجام دهید که کار بسیار وقت گیر و در هنگام تایپ نیز باعث کند شدن سرعت تایپ می شود . و همچنین در اکثر پایان نامه در نحوه نگارش پایان نامه اعلام می شود که نیم فاصله باید رعایت شود و حتی در اکثر موارد فاصله بین حروف سجاوندی مثل ، و کاما و نقطه و ... نیز باید با حروف قبل از خود چسبیده و بعد از آن نیز فاصله باشد این کار نیز بسیار زمانبر و مشکل است مدتی است نرم افزار ویراستار که در ایران نگارش شده است و رایگان می باشد این مشکل را حل کرده ااست و کافی است با یک کلیک تمام این موارد به صورت اتوماتیک توسط این نرم افزار حل می شود .
اگر شما نیز مایلید از این نرم افزار استفاده کنید می توانید در ادامه آموزش به صورت تصویری روش استفاده از این نرم افزار را یاد بگیرید .
نخست باید نرم افزار ویراستار را دانلود کرده و نصب کنید .


لینک دانلود نرم افزار ویراستار 
پسورد : copynet می باشد با حروف کوچک
پس از نصب کامل (در ویندوز xp باید حتماً نسخه نرم افزار net fromwork را ورژن 4به بالا را نصب کرده باشد وگرنه نرم افزار اجرا  نخواهد شد ) این نرم افزار به زبانه های نرم افزار ورد اضافه می شود .


نحوه استفاده :

1- روی نام ویراستار روی زبانه های ورد کلیک کنید تا به گزینه های آن دسترسی یابید . اکنون با کلیک روی اصلاح نویسه های متن  پنجره ای باز می شود که از شما می خواهد قبل از انجام عملیات یک نسخه پشتیبان از فایلتان تهیه کنید. بهتر است این کار را انجام دهید .

2- پس از کلیک روی yes عملیات نیم فاصله شروع می شود با تیک دار کردن گزینه نمایش پیشرفت ....می توانید روش انجام این کار را مشاهده کنید . پس از پایان تعداد اصلاحات توسط نرم افزار نشان داده می شود

3-برای رعایت و اصلاح فاصله حروف سجاوندی نیز روی گزینه تصحیح یکباره نشانه گذاری کلیک کنید و با کلیک روی yes این عملیات نیز خودکار انجام شده و در پایان تعداد اصلاحات نشان داده می شد .

                                                        به امید سربلندی و موفقیت شما دوستان گرامی
                                                                  حسینی (مدیریت کپی نت آموزش )

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 6686