صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
آموزش زمانبدی اجرای برنامه ها در زمان های مشخص
آموزش زمانبندی ویندوز اجرای خودکار نرم افزارها زمان دهی اجرای نرم افزارها آموزش تنیظم Task Scheduler
جواد سقای حسینی یکشنبه 3 شهریور 1392
آموزش تنظیم ویندوز برای اجرای خودکار برنامه ها در زمانهای معین شده

 در این آموزش قصد دارم نحوه تنظیم و زمانبدنی نرم افزارهای کامپیوتر را بوسیله امکانات خود ویندوز به شما آموزش دهم . با این روش شما می توانید نرم افزارهایی همچون آنتی ویروس و scandisk و نرم افزارهای سالم سازی ویندوز و یا هر نوع برنامه ای را می خواهید در زمان مشخص باز شده و عمل برنامه ریزی شده شما را انجام دهد را از این طریق زمانبندی نمایید . 

برای شروع در در ویندوز 7 به منوی استارت رفته و در قسمت All programs روی Accessories و سپس فولدر  System tools را کلیک کنید . اکنون در آیکون های داخل سیستم تولز روی آیکون Task Scheduler  کلیک کنید . 

اکنون در پنجره Task Scheduler در قسمت Action روی گزینه Create Basic Task کلیک کنید تا پنجره ای مربوطه  باز شود .
در پنجره Create Basic Task Wizard نخست یک نام در قسمت Nameبرای عملی می خواهید انجام دهید درج کنید و در قسمت  می توانید توضیحی را برای عمل خود درج کنید تا بهتر بتوانید اعمالتان را مدیریت کنید .  و برای ادامه روی next کلیک کنید .
در قسمت Tigger نوع زمانبندی دلخواه خود را براساس روزانه و ماهینانه و یا یک بار انجام شدن و یا زمانی که ویندوز بالا آمد  و ... می توانید انتخاب کنید و در پایان روی next کلیک کنید .
در قسمت  بعدی بر اساس انتخابی که در قسمت قبلی داشتید گزینه هایی برای تنظیم زمان دقیق و یا نوع اجرای نرم افزار در اختیار شما قرار داده خواهد شد و گزینه ها در نوع زمانبندی های مختلف متفاوت خواهد بود .

در پنجره Action میتوانید نوع عملی را می خواهید انجام شود از میان سه گزینه موجود انتخاب نمایید از عمل شما مربوط به اجرای یک نرم افزار می باشد گزینه اول را انتخاب کرده و روی next کلیک کنید .

در قسمت بعدی با کلیک روی دکمه Browse محل فایل اجرایی (EXE) نرم افزار مورد نظرتان را باز کرده روی فایل کلیک کنید تا نرم افزار به قسمت زمانبندی اضافه گردد . و سپس روی Next کلیک کنید .

در نهایت در قسمت Finish اطلاعاتی مربوط به نوع زمانبندی ، زمان و نوع و نام نرم افزار قابل مشاهده است و اگر گزینه مورد تایید شما می باشد با کلیک روی دکمه finish می نوانید برنامه ریزی را ثبت نمایید .

با آروزی موفقیت برای شما دوستان گرامی
مدیریت کپی نت آموزش
حسینی


| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 2139