صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
آموزش روش دوم اصلاح خطوط کشیده شده و فاصله دار در ورد
آموزش روش دوم اصلاح خطوط کشدار ترفند اصلاح خطوط کشیده حذف فاصله و کشش متن ترفند اصلاح خطوط آموزش روش روش دوم اصلاح خطوط کشیده شده و فاصله دار در وردطبق قولی که داده بودم آموزش روش دوم اصلاح متن هایی که در هنگام کپی کردن در ورد خطوط آنها کشیده می شوند
جواد سقای حسینی چهارشنبه 9 مرداد 1392
آموزش روش روش دوم اصلاح خطوط کشیده شده و فاصله دار در ورد

طبق قولی که داده بودم آموزش روش دوم اصلاح متن هایی که در هنگام کپی کردن در ورد خطوط آنها کشیده می شوند و یا فاصله بین کلمات می افتد را براتون حاضر کردم اگر شما روش اول را که مزیتهای خودش را دارد را مطالعه نمودید .  ولی متن شما زیاد است و یا این روش سخت به نظر می آید روش دوم هم سریعتر و هم راحتر است و از ترفندهای ابداعی من می باشد و خودم اکثراً از این روش استفاده می کنم ولی حتماً در استفاده از این روش باید به نکات زیر توجه کنید چون بی توجهی به این نکات ممکن است باعث شود بعضی از اطلاعات متن شما را از بین ببرد .
 نکته اول :در این روش بعد از کپی کردن درNotepade ،قالب بندی های متن شما مثل کلفت کردن متن ، ایتالیک و خطهای زیر متن از بین می رود و شما باید آنها را مجدداً بعد از پایان کار آنها را تنظیم نمایید .
نکته دوم : در این روش بعد از کپی شدن در Notepade تصاویر ، جداول  از بین می روند. و برای جلوگیری از بین رفتن تصاویر و جداول در متن بهتر است متن قبل از تصویر و یا جدول را یک بار این روش کپی کرده و اصلاح کنید و سپس متن بعد از تصویر و جدول را انتخاب و دوباره اینکار را انجام دهید . این کار باعث می شود تصاویر و جداول از بین نروند (این روش برای متن های بدوت تصویر و بدون جدول مناسب تر است ).
بهر حال با توجه به نکات بالا باز هم نمی توان از سرعت بالای اصلاح در این روش غافل شد . اگر شما اکنون نیز مایل به استفاده از این روش هستید مطالب آموزشی زیر را پی بگیرید .

نخست متنی را در هنگام کپی کردن در ورد این مشکل پیش می آید را انتخاب کنید و متن را کپی نمایید .

در مرحله دوم نرم افزار notepad  ویندوز را باز کرده و متن خود را داخل آن Past کنید .

سپس متن را دوباره از داخل notepad انتخاب نمایید و کپی کنید و اکنون نرم افزار ورد را باز کنید و متن را داخل نرم افزار ورد Past کنید .بعد از اینکار متن خود را تراز نمایید ( justify ) می بینید که مشکل کشیدگی و فاصله خطوط به راحتی حل شده است . (فقط دوباره متذکر می شوم که اگر متن شما دارای عکس و جدول می باشد متن های قبل از آنها را جداگانه و متن های بعد از آن را نیز جداگانه به این روش انجام دهید تا تصاویر و جداولتان از بین نروند  )

حالا که متن شما اصلاح شد فقط یک کار دیگر باقی مانده است و آن اینکه همانطور که در بالا ذکر شد در این روش قالب بندی متن ها پاک می شود و شما باید آنها را یافته و ویرایش کنید .

                                                                           با آرزوی سربلند و موفقیت
                                                                            مدیریت کپی نت آموزش
                                                                                      حسینی

دانلود PDF آموزشی این مطلب


| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 18543