X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal

آموزش درج سمبل ها و کاراکترهای ویژه در ورد
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
آموزش درج سمبل ها و کاراکترهای ویژه در ورد
درج سمبل در ورد درج کاراکترهای ویژه در ورد استفاده از Symbols ایجاد کلید میانبر برای سمبل ها آموزش درج و استفاده از سمبل ها (Symbol) در ورد در مواردی لازم می شود برای بيان بهتر منظور خود در متن، از علامتها و کاراکترهای خاصی استفاده کنيد که روی صفحه
جواد سقای حسینی شنبه 5 مرداد 1392

آموزش درج و استفاده از سمبل ها (Symbol) در ورد 


در مواردی لازم می شود برای بيان بهتر منظور خود در متن، از علامتها و کاراکترهای خاصی استفاده کنيد که روی صفحه کليد موجود نيستند. واژه پرداز Word به سادگی ليستی از اين علامت ها و کاراکترها را در اختيار شما قرار می دهد و می توانيد برای آنها کليد ترکيبی ميانبر تعريف کنيد تا هرگاه نياز داشتيد، به سرعت با استفاده از صفحه کليد آنها را تايپ کنيد. در محيط Word اين کاراکترهای ويژه از طريق ابزار Symbol در گروه Symbols از سربرگ Insert قابل دسترسی هستند. به اين ترتيب ليستی از کاراکترهای خاص نمايش داده می شود و با کليک کردن روی هرکدام از آنها، کاراکتر مربوطه در محل مكان نما درج می شود. اگر کاراکتر مورد نظر شما در اين ليست وجود نداشت گزينه ی More Symbols را انتخاب کنيد تا کادر محاوره ای (Symbol ) باز شود.


از ليست Font می توانيد قلم مربوطه را تغيير دهيد و نمادها را مشاهده کنيد. قسمت Subset برای برخی از قلم های ليست Font فعال می شود و به وسيله ی آن می توان زيرمجموعه های نمادهای آن قلم را مشاهده کرد.


انتخاب کاراکتر مورد نظر و کليک روی دکمه ی Insert سبب درج آن در محل مكا ن نما می شود. در قسمت Recently used symbols کاراکترهای ويژه ای که اخيراً استفاده شده اند در دسترس قرار دارند.

همچنين می توان برای هر کاراکتر کليد ترکيبی ميانبری انتخاب کرد. با کليک روی دکمه ی Shortcut key کادر محاوره ای Customize Keyboard باز می شود. مكان نما در قسمت Press new shortcut key فعال و آماده ی دريافت کليد تر کيبی است. اين کليد تر کيبی بايد با Alt يا Ctrl يا يک کليد تابعی آغاز و با کاراکتر ديگری از ناحيه ی کليدهای تايپ و ويرايش متن همراه شود. همچنين می توانيد هر يک از کليدهای تابعی را به تنهايی استفاده کنيد.اگر قبلاً کليد تر کيبی برای اين کاراکتر تعريف شده باشد، آن را در قسمت Current keys مشاهده می کنيد. پس از انتخاب کليد تر کيبی مور د نظر، د کمه ی Assign را انتخاب کنيد.نکته
اگر يک کليد تر کيبی را که قبلاً برای منظور ديگری در نظر گرفته شده است انتخاب کنيد، در واقع کار آن کليد تر کيبی را تغيير داده ايد.


امیداروم از مطالب استفاده کرده باشین
مدیریت کپی نت آموزش
حسینی
دانلود PDF آموزشی این مطلب


| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 13831