X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدآموزش جستجو و جایگزینی کلمات در ورد
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
آموزش جستجو و جایگزینی کلمات در ورد
search در ورد, ترفندهای جستجو, تکنیکهای جستجو و جایگزینی در ورد, آموزش replace کردن, آموزش Find جستجو و جایگزینیدر محیط Word در صورت لزوم می توانید در محتوای سند کلمه یا عبارت خاصی را جستجو کرده و آن را با کلمه یا عبارت دیگری جایگزین کنید. همچنین شاید بخوا
جواد سقای حسینی دوشنبه 17 تیر 1392
جستجو و جایگزینی
در محیط Word در صورت لزوم می توانید در محتوای سند کلمه یا عبارت خاصی را جستجو کرده و آن را با کلمه یا عبارت دیگری جایگزین کنید. همچنین شاید بخواهید صفحه، خط یا بخش خاصی را به سرعت بیابید.
 تکنیک های جستجو در متن
برای جستجوی یک کلمه یا عبارت در سند، در سربر گ Home گروه Editing ، فرمان Find را انتخاب کنید یا کلید تر کیبی Ctrl+F را فشار دهید تا کادر محاور ه ای Find and Replace باز شود .
در قسمت Find what کلمه یا عبارت مورد نظر را وارد کنید. با هر بار زدن دکمه ی Find next موارد پیدا شده به صورت انتخاب شده نمایش داده می شود. با استفاده از د کمه ی Find in می توانید مشخص کنید که Word در متن انتخاب شده، کل سند، قسمت سرصفحه ها و پاصفحه ها، پاورقی ها یا کادرهای متنی، کلمه یا عبارت مورد نظر را جستجو کند. اگر قسمت خاصي از سند را انتخاب کنید و گزینه ی Current Selection را از د کمه ی Find in انتخاب کنید، عمل جستجو فقط در قسمت انتخاب شده ی سند انجام می شود. همچنین اگر با استفاده از دکمه ی Reading Highlight گزینه ی Highlight All را انتخاب کنید، همه ی موارد پیدا شده به صورت متمایز نشان داده می شوند. برای خارج کردن این موارد از حالت تمایز، گزینه ی Clear Highlighting را انتخاب کنید.


با انتخاب د کمه ی More بخش Search Options باز می شود و با انتخاب هر یک از گزینه های آن می توان شرط های بیشتری را برای نحو ه ی جستجو قرار داد؛ به عنوان مثال اگر گزینه ی Mach case را انتخاب کنید در جستجوی کلمات و عبارات انگلیسی بین حر ف های کوچک و بزرگ تفاوت قایل می شود و یا انتخاب گزینه ی Find whole words only فقط کلماتی را که خود یک کلمه مستقل هستند، می یابد. در صورتی که اگر این گزینه فعال نباشد و ما در قسمت Find what کلمه ی «سمت » را بنویسیم علاوه بر پیدا کردن خود کلمه ی «سمت » کلمه هایی مانند «قسمت » را که بخشی از آنها کلمه ی «سمت » است، نیز می یابد .


جستجو و جایگزینی در سند


اگر بخواهید متن مورد جستجو را با کلمه یا عبارت دیگری جایگزین کنید، می توانید آیکن Replace را از گروه Editing در سربر گ Home انتخاب کنید یا کلید ترکیبی Ctrl+H را فشار دهید. درکادر Find what کلمه یا عبارت مورد جستجو و در کادر Replace with کلمه یا عبارتی را که می خواهیدجایگزین شود، قرار دهید. سپس برای یافتن اولین مورد، دکمه ی Find Next را بزنید و برای جایگزین شدن کلمه یا عبارت موردنظر به جای آن، دکمه ی Replace را بزنید.

در هر موردی که نمی خواهید جایگزینی صورت بگیرد، برای یافتن مورد بعدی دکمه ی Find Next را بزنید و برای یافتن و جایگزینی تمامی موارد به صورت یک جا، دکمه ی Replace All را بزنید. در این زبانه نیز مانند زبانه ی Find می توانید با استفاده از دکمه ی More در بخش Search Options جستجو را با شرط هاي بیشتري انجام دهید.


| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 12699