صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
آموزش پسورد گذاری و محدود کردن تغییرات در سند ورد
آموزش پسورد گذاری ورد رمز گذاری در سند ورد محدودیت دسترسی محافظت از تغییرات سند ورد آموزش ایجاد رمز برای فایل ورد و محدود کردن دسترسی و تغییر در سند اگر شما می خواهيد که ديگران نتوانند هنگام بازديد سند شما آن را تغيير دهند يا افراد خاصي بتوانند
جواد سقای حسینی سه شنبه 8 مرداد 1392
آموزش ایجاد رمز برای فایل ورد و محدود کردن دسترسی و تغییر در سند

اگر شما می خواهيد که ديگران نتوانند هنگام بازديد سند شما آن را تغيير دهند يا افراد خاصي بتوانند روي سند شما کار کنند می توانيد از سيستم امنيتي برنامه ی Word استفاده کنيد. با استفاده از اين ويژگی می توان تعيين کرد که ديگر کاربران، چه ميزان به سند دسترسی داشته باشند.


براي استفاده از اين امكان ابزار Protect Document را از گروه Protect در سربر گ Review انتخاب کنيد و با کليک روی گزينه ی Restrict Formatting and Editing از منوی آن،ناحيه ی وظيفه ای به همين نام باز می شود.
در اين ناحيه، با انتخاب گزينه ی Allow only this type of editing in the document از فهرست بازشو، گزينه ی ( No changes (Read Only را انتخاب کنيد، سپس با استفاده از دکمه ی , Yes Start Enforcing Protection کادر محاوره ای Start Enforcing Protection باز می شود.

در اين کادر محاوره ای با انتخاب گزينه ی Password می توانيد در کادر Enter new password (optional) يک رمز وارد کنيد. برای تأييد، رمز را در کادر Reenter password to confirm تكرار کنيد و دکمه ی OK را کليک کنيد. به اين ترتيب ديگر نمی توان تغييری در محتوای سند ايجاد کرد.

برای خارج کردن سند از حالت فقط خواندنی، در ناحيه ی وظيفه ی Restrict Formatting and Editing روی دکمه ی Stop Protection کليک کنيد.

نکته
توجه کنيد که برنامه ی Word ليستي از کلم ه هاي عبور را نگهداري نمی کند و اگر کلمه ی عبور يک سند محافظت شده را فراموش کنيد ديگر نمی توانيد آن را باز کنيد. همچنين Word در شناسايي کلمه هاي عبور به فاصله ها، علامت ها، بزرگي و کوچكي حروف حساس است. 

                                                                         با آرزوی سربلندی و موفیت
                                                                       مدیریت سایت کپی نت آموزش
                                                                                      حسینی
دانلود  pdf آموزشی این مطلب| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 2411