صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
آموزش پرینت گرفتن از فایلهای PDF قفل شده
آموزش پرینت از PDF قفل شده کپی کردن PDF رمز دار پرینت از PDF با Print غیر فعال ترفند Snagit آموزش کپی کردن از PDF های پسورد  گذاری شده (قفل شده )در این آموزش قصد دارم روش پرینت گرفتن از PDF های قفل شده را با استفاده از نرم افزار ویژه ای به شما نشا
جواد سقای حسینی پنجشنبه 14 شهریور 1392
آموزش کپی کردن از PDF های پسورد  گذاری شده (قفل شده )
در این آموزش قصد دارم روش پرینت گرفتن از PDF های قفل شده را با استفاده از نرم افزار ویژه ای به شما نشان دهم . اگر شما نیز در برخی موارد با فایل های PDF ای در اینترنت یا کامپیوتر برخورد کرده اید که قسمت Copy و Print آن غیر فعال است حتماً می دانید که این فایلها به علت حق کپی رایت قفل شده است تا فقط قابل خواندن باشد . اما در خیلی از موارد ما نیاز داریم که از این فایلها پرینت تهیه کنیم . برای پرینت گرفتن از این فایلها دو روش وجود دارد اول نرم افزارهای قفل شکن PDF که می توانید چندین نوع از آن را در اینترنت دانلود استفاده نمایید و طرز کار آن به این صورت است که از از عدد 1شروع کرده و عدد ها را یکی یکی تست می کند سپس عدد و حروف و ... حتماً متوجه شده اید که این روش چقدر زمانبر است و اگر پسورد فایل درازتر باشد چقدر زمان می برد ( معمولاً حتی تا چند روز ) و تقریباً این روش تقریباً جواب نمی دهد . اما اگر می خواهید از فایل پرینت تهیه کنید و مطالعه کنید . بهترین روش (من خودم همیشه از این روش استفاده می کنم ) این است که از نرم افزار Snagit  استفاده کنید . این نرم افزار یک نرم افزار عکسبرداری و فیلم برداری از محیط ویندوز می باشد. با استفاده از این نرم افزار می توانید از صفحات PDF عکس برداری کنید و سپس در خود برنامه سایز آن را تنظیم کنید و در چند ثانیه همه آنها را یکجا پرینت بگیرد .
یک نکته : عکسهای تهیه شده در این روش کمی تار شدگی دارند و فقط مناسب جهت مطالعه می باشند و جهت ارائه به یک دانشگاه یا استاد و یا سازمان مناسب نمی باشند . ولی بهر حال فعلاً بهتری روش و آسانترین روش پرینت گرفتن از چنین فایلهایی می باشد.

اگر شما نیز مایل هستید از این روش استفاده کنید می توانید نخست نرم افزار Snagit 10 را از سایت کپی نت دانلود تهیه فرمایید . نصب نموده و مراحل را به ترتیب زیر انجام دهید .

لینک دانلود Snagit 10

پس از نصب نرم افزار  Snagit 10 فایل PDF خود را باز کنید و صفحه ای را می خواهید پرینت کنید را بیابید .

اکنون با فشردن کلید Print Screen روی کی بورد کادری باز می شود که از شما می خواهد محدوده عکسبرداری را مشخص کنید . و شما باید از گوشه اول ماوس را کلیک کنید و در آخرین گوشه دکمه را رها کنید .

حالا عکس گرفته شده در قسمت   Snagit Editor قابل مشاهده است که می توانید آنرا ذخیره کنید و یا روی آن علائم ، خط و متن را تایپ کنید و اشکال اضافه کنید و یا آن را برش داده و یا هر ویرایش خاصی در این قسمت می توانید روی تصویر انجام دهید .

برای چاپ نیز می توانید از خود نرم افزار استفاده کنید قسمت  Print  را باز کنید تنظیمات را  به صورت تصویر اعمال کنید تا تصویر در صفحه A4 تنظیم شود و اکنون با کلیک روی می توانید آن را چاپ کنید . اگر می خواهید تصاویر را یکجا پرینت کنید قبلاً تمامی عکسها را با نگه داشتن کلید Ctrl انتخاب کنید و سپس پرینت را انجام دهید .
با آرزوی موفقیت مدیریت کپی نت آموزش
حسینی


| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 16472