X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal

آموزش نحوه جاپ و تنظیمات چاپگر در ورد 2007و 2010
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
آموزش نحوه جاپ و تنظیمات چاپگر در ورد 2007و 2010
آموزش چاپ در ورد پرینت کردن در ورد تنظیمات Print چاپ قسمتی از متن در ورد تنظیمات چاپ در ورد آموزش چاپ متن(print) و نحوه تنظیمات چاپگر در ورد با انتخاب ابزار Print از سربرگ Print Preview در نمای پيش نمايش چاپ يا گزينه ی Print از منوی د کمه ی Office در ز
جواد سقای حسینی یکشنبه 6 مرداد 1392
آموزش چاپ متن(print) و نحوه تنظیمات چاپگر در ورد

با انتخاب ابزار Print از سربرگ Print Preview در نمای پيش نمايش چاپ يا گزينه ی Print از منوی د کمه ی Office در زير منوی Print يا فشردن کليد ميانبر Ctrl+P ، کادر محاوره ای Print برای انجام تنظيم های چاپ باز می شود.


در اين کادر محاور ه اي در قسمت Printer در فهرست کادر Name مي توانيد نام چاپگر خود را تعيين کنيد. لازم به ذکر است در محيط هاي شبكه اي ممكن است براي دستگاه شما چندين چاپگر تعريف شده باشد. همچنين برخي نرم افزارها، در ليست چاپگرها، يک چاپگر مجازی تعريف می کنند که با انتخاب هر يک از آنها، تصويري از سند در يک پرونده با قالبی قابل استفاده در آن برنامه ايجاد مي کنند که نام پرونده را از کاربر سؤال مي کند، مانند برنامه ي Microsoft Office Document Image Writer که پرونده اي با قالب mdi . يا tiff . و برنامه ي Adobe PDF که پرونده اي با قالب pdf . ايجاد مي کند.
تنظیمات چاپ و چاپگر

همچنين در قسمت Print ، د کمه ي Properties کادر محاور ه اي براي انجام تنظيم های خاص چاپگر مربوطه باز مي کند. فعال کردن گزينه ي Print to file باعث می شود که سند روي چاپگر چاپ نشود و در پروند ه اي با پسوند prn . که نام آن از کاربر پرسيده مي شود، ذخيره شود. لازم به ذکر است که پروند ه های با پسوند prn . مستقل از برنامه ی Word هستند و می توان با روش هايی آن را چاپ کرد.
در قسمت Copies در جلوي Number of copies می توانيد تعداد نسخه هاي چاپي را مشخص کنيد.

چاپ بخشي از متن یا كل سند

براي چاپ کل سند بايد در قسمت Page range گزينه ي All فعال باشد. با فعال کردن گزينه ي Current page فقط صفحه ی جاري چاپ می شود. اگر مي خواهيد قسمتي از سند را که به حالت انتخاب درآورده ايد چاپ کنيد، گزينه ي Selection را انتخاب کنيد.
همچنين در اين قسمت، در کادر جلوي Pages شماره ی صفحه هايي را که مي خواهيد چاپ شوند، مشخص کنيد. مثلاً براي چاپ صفحه های 2، 5 و 9 بايد در اين قسمت 2,5,9 بنويسيد و 15 - 10 را براي چاپ صفحات 10 تا 15 تايپ کنيد.
با انتخاب گزينه هاي مختلف ليست Print what مي توانيد سند را همراه با تغييراتي که با فعال بودن  Track Changes در آن صورت گرفته است چاپ کنيد(Document showing markup)همچنين می توانيد مشخصات سند ( Document properties ).ليست تغييراتي که در حالت فعال بودنTrack Changes انجام شده است ( List of markup )، مشخصات قالب بندي ها و شيوه هاي به کار رفته در سند( Styles )،ليست عبارت های قسمت Building Blocks یعنی (Building Blocks entries)يا ليست کليدهاي ميانبر تعريف شده به وسيله ی کاربر
(Key assignments) را چاپ کنيد.


وقتي گزينه ي All pages in range از کادر Print انتخاب شده باشد همه ی صفحه های محدوده اي که انتخاب کرده ايد چاپ مي شوند، اما در اين قسمت مي توانيد مشخص کنيد که فقط صفحه های با شمار ه ي فرد (Odd pages ) يا صفحه های با شماره ي زوج ( Even pages ) چاپ شوند. اين کار زماني مفيد است که بخواهيد از هر دو طرف کاغذها براي چاپ صفحه های سند استفاده کنيد؛ به اين ترتيب که ابتدا صفحه های فرد چاپ شوند، سپس کاغذهاي چاپ شده را خارج از چاپگر معكوس کنيد و مجدداً در چاپگر قرار دهيد و صفحه های زوج را در طرف ديگر همان کاغذها چاپ کنيد.
                                                                                    موفق و سربلند باشید
                                                                                    مدیریت کپی نت آموزش
                                                                                               حسینی
دانلود PDF آموزشی این مطلب


| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 37529