X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدآموزش نحوه شماره گذاری صفحات به صورت متفاوت در ورد
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
آموزش نحوه شماره گذاری صفحات به صورت متفاوت در ورد
PAGENUMER, شماره گذاری حروف الفبا و عدد, درج شماره گذاری پایانامه, شماره صفحات متفاوت در ورد درج شماره صفحات متفاوت در ورد 2007 و 2010می خواهیم در این قسمت از سری آموزشهای حرفه ای ورد نحوه درج شماره صفحات متفاوت را در ورد آموزش دهیم . برای اینکه در ورد
جواد سقای حسینی پنجشنبه 23 خرداد 1392

درج شماره صفحات متفاوت در ورد 2007 و 2010


می خواهیم در این قسمت از سری آموزشهای حرفه ای ورد نحوه درج شماره صفحات متفاوت را در ورد آموزش دهیم . برای اینکه در ورد بخواهیم چند صفحه اول شماره صفحه نداشته باشند یا از حروف الفبا شماره گذاری شوند و از متن اصلی شماره گذاری آغاز گردد و حتی در قسمت شروع فصلها عناوین فصلها و یا بعضی صفحات بدون شماره گذاری باشند و از صفحه بعد دوباره شماره گذاری آغاز گردد باید شما این آموزش را فرا بگیرید . این تنظیمات از آموزشهای حرفه ای ورد به شمار می رود و کمی نیاز به دقت بالایی دارد . و باید اول به این نکته توجه کنید که این روش زمانی مناسب است که شما همان لحظه که متن را تایپ می کنید این شماره گذاری را اعمال کنید چون بعد از درج شماره صفحات شما اگر بخواهید این کار را انجام دهید با مشکل مواجه خواهید شد . توصیه می کنیم در این صورت یک فایل ورد جداگانه باز کنید و شماره صفحات را تا قسمت ای می خواهید شماره گذاری تغییر کند کپی کنید و این روش را انجام دهید و دوباره تا قسمت بعدی این کار را ادامه دهید .
پس برای آموزش این روش در ادامه مطلب با ما باشید و مراحل را با دقت دنبال کنید .

نخست در روی صفحه ای که می خواهید شماره گذاری بعد از آن صفحه به صورت متفاوت مثلاً عددی شروع شود کلیک کنید سپس زبانه page layuot  را با کرده و با کلیک روی     breaks   منوی باز شونده را باز کرده و روی next page کلیک کنید .سپس در صفحه بعد که باز شده است روی شماره صفحه دو بار کلیک کنید تا footer section یا همان قسمت پاورقی صفحه قابل مشاهده باشد و سپس در قسمت بالای ورد مشاهده می کنید که   Link to previous فعال شده است بنابراین روی آن یک بار کلیک کنید تا ارتباط بین صفحه قبلی و این صفحه قطع گردد .
اکنون روی page number در قسمت بالا کلیک کنید تا منوی باز شونده آن باز شود و روی format page number کلیک کنید .


در قسمت start to عدد مورد نظر خود را وارد کنید . حالا مشاهده می کنید که اعداد از این صفحه به بعد از شماره ای که شما می خواستید شروع شده است .


حالا اگر می خواهید شماره صفحات قبل را پاک کنید یا می خواهید به صورت حروف الفبا شماره گذاری شود و یا حتی از یک عدد دیگر و یا ... می توانید روی شماره صفحه کلیک کنید و آن را پاک کنید و یا دوباره از قسمت page number حروف الفبا و یا حروف مورد نظرتان را انتخاب کنید تا آن صفحات با آن شماره گذاری شود و هیج تاثیری روی صفحات بعدی نخواهند گذاشت .در انتها دوباره یاد آوری می کنیم که اگر روی فایل وردتان قبلاً شماره صفحه گذاشته اید و الان می خواهید این کار را انجام دهید مشکلات زیادی خواهید داشت بهترین راه این است که یک فایل ورد جدید باز کنید و تا قسمتی که می خواهید از آن قسمت شماره صفحات متغییر باشند را کپی کنید و سپس این کار را انجام دهید و دوباره بقیه را کپی کنید .
موفق و سرپلند باشید
مدیریت کپی نت آموزش

دانلود PDF آموزشی این مطلب

دانلود فیلم آموزشی این مطلب

پسورد فایل فشرده :‌copynet
حجم : 6Mb

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 113110