X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدآموزش غلط گیری فارسی در ورد
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
آموزش غلط گیری فارسی در ورد
محیط کاملاً فارسی در ورد, فارسی ساز ورد, نصب غلط گیر فارسی آفیس, غلط یاب فارسی در ورد آموزش اضافه کردن امکان غلط گیر املاء فارسی به ورد همانطور که می دانید در ورد 2007 غلط های املائی به صورت انگلیسی با حط قرمر زیر کلمه مشخص می شوند ولی این امکان
جواد سقای حسینی شنبه 29 تیر 1392
آموزش اضافه کردن امکان غلط گیر املاء فارسی به ورد

همانطور که می دانید در ورد 2007 غلط های املائی به صورت انگلیسی با حط قرمر زیر کلمه مشخص می شوند ولی این امکان در تایپ فارسی عمل نمی کند .برای اینکه بتوانید در ورد 2007 نبر از امکان غلط گیری فارسی استفاده کنید می توانید از نرم افزار  Microsoft Office Language استفاده کنید که توسط مایکروسافت منتشر شده است و به عنوان پلاگینی به مجموعه آفیس اضافه می گردد و  علاوه بر امکان غلط یابی فارسی می توانید از امکان تبدیل محیط کاملاً فارسی در ورد نیز استفاده کنید . و حتی علاوه بر ورد کلیه برنامه های آفیس نیز به این امکان مجهر می شوند .نخست  این نرم افزار را از سایت کپی نت دانلود  تهیه فرمایید . و نصب نمایید .پسورد copynet می باشد (با حروف کوچک تایپ شود )

لینک دانلود فارسی ساز آفیس 2007 با قابلیت غلط گیری فارسی

لینک دانلود فارسی ساز آفیس 2010 با قابلیت غلط گیری فارسی 32 بیتی
 
لینک دانلود فارسی ساز آفیس 2010 با قابلیت غلط گیری فارسی 64 بیتی

لینک دانلود فارسی ساز آفیس 2013 با قابلیت غلط گیری فارسی 32 بیتی

پس از نصب این نرم افزار از منوی Start و All program را باز کرده و به نرم افرار مجموعه Microsoft Office رفته و در Microsoft Office Tools گزینه Microsoft Office Language setting را کلیک کنید .در پنجره  Microsoft Office Language setting 2007  روی منوی کرکره ای Display Help in کلیک کنید و زبان فارسی را انتخاب کنید با این کار  امکان غلط گیری فارسی به آفیس اضافه می شود.


            
اما اگر زمانی خواستید علاوه بر غلط گیری فارسی از امکان محیط کاملاً فارسی آفیس نیز بهره مند شوید می توانید از منوی بالایی آن را نیز به زبان فارسی تغییر دهید تا محیط کاملاً فارسی شود . ولی کار کردن با آن مشکل است .      

اکنون برنامه آماده استفاده است و فقط کافیست متن خود را تایپ کنید و از امکان غلط یاب فارسی لذت ببرید.


فقط یک نکته بسیار مهم را نباید فراموش کنید : در اکثر سیستم ها پس از نصب ویندوز کیبورد به صورت استاندارد نصب نمی شوند (یعنی حروف که در عربی هستند مثل پ ، چ ، ژ ، گ و بعضی دیگر  به حای یکدیگر  و یا با شیفت تایپ می شود ) در این صورت استفاده از این روش جواب نمی دهد و برعکس عمل می کند و  کلماتی را این حروف در آنها بکار می رود غلط املایی نشان داده می شود . راه حل : نصب  یک استاندارد ساز کیبورد فارسی می باشد .

اگر کیبورد شما نیز بصورت استاندارد فارسی نصب نشده است می توانید با کلیک بر روی لینک زیر آموزش نصب  و استاندارد سازی کیبورد را در همین سایت به صورت تصویری مشاهده کنید .

آموزش تصویری استاندارد کردن کیبورد به صورت فارسی در  کپی نت آموزش

علاوه بر نرم افزار فوق می توانید به طور همزمان از نرم افزار ویراستیار فارسی که آنهم به صورت پلاگینی به ورد اضافه شده و امکانات بیشتری برای غلط گیری ، اصلاح نوشتاری و .. اضافه می کند را نیز استفاده کنید .


| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 11235