X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدآموزش تصویری درج فهرست خودکار در ورد 2007 و 2010
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
آموزش تصویری درج فهرست خودکار در ورد 2007 و 2010
فهرست و شماره در ورد amp فهرست مطالب قابل آپدیت, فهرست قابل تنظیم در ورد, فهرست مطالب خودکار آموزش تصویری درج فهرست خودکار در ورد 2007 و 2010در این قسمت می خواهیم باهم ساخت یک فهرست مطالب خودکار را باهم انجام بدیم از سوالات دوستان متوجه شدم که توی این ق
جواد سقای حسینی یکشنبه 15 اردیبهشت 1392
آموزش تصویری درج فهرست خودکار در ورد 2007 و 2010

در این قسمت می خواهیم باهم ساخت یک فهرست مطالب خودکار را باهم انجام بدیم از سوالات دوستان متوجه شدم که توی این قسمت مشکل دارند . به همین خاطر تصمیم گرفتم اینبار بصورت کاملاً تصویری و گام به گام به آموزش این مطلب بپردازم . مطمئناً اگر بدون استفاده از این روش بخواهید فهرست بسازید فکر کنم حداقل نیم ساعت بکشه و این امکان در ورد گذاشته شده که عناوین به صورت خودکار تبدیل به یک فهرست منظم بشن و همراه با شماره صفحه ای که قابل تغییر و آپدیت می باشد یعنی هر وقت صفحه جابه جا بشه شماره هم تغییر می کنه .
می پردازیم به آموزش :
برای شروع متن خود را باز کرده و عنوانهای اصلی (تیتر ها ) را انتخاب کنید .
سپس از منوی References زبانه Tabele of contens را باز کرده و روی add text کلیک کنید تا منوی آن باز شود و اکنون سه گزینه سطح قابل مشاهده است که از level 1 برای تیترهای اصلی استفاده می کنیم و روی آن کلیک می کنیم . به همین صورت تیترهای اصلی را کلیک می کنیم .
ادامهاز level2  نیز برای زیر مجموعه های تیرهای فرعی استفاده کرده و روی آنها کلیک کرده و level2 را انتخاب می کنیم . و از level3برای زیر مجموعه های تیترهای فرعی استفاده می کنیم.در صفحه ای می خواهیم فهرست مطالب درج شود کلیک کرده و سپس از همان زنانه روی گزینه Table of contens کلیک کرده و از سه نوع مدل فهرست یکی را انتخاب کرده (البته بهترین نوع برای متون فارسی مدل 1 می باشد ) و روی آن کلیک می کنیمحالا می بینیم که فهرست مطالب ما بصورت خودکار در همان قسمت درج می شود با شماره صفحات مربوطه و در نهایت متن ممکن است از چپ به راست باشد که با راست چین کردن مشکل حل می شود .حالا که فهرست بوجود آمده است فقط در صورتی که در متن تغییری ایجاد کردید و شماره صفحات تغییر کردند . باید فهرست را آپدیت کنید به همین منظور فهرست مطالب خود را هایلایت کنید و سپس راست کلیک کرده و گزینه Updete Table را کلیک کنید .
و گزینه اولی یعنی  update Page number only  را بزنید تا شماره های فهرست نیز تغییر کنند.


حال اگر تیتری و عنوانی را به متن خود اضافه کرده اید همانند قبل روی آن کلیک کرده و level مربوط را انتخاب نمایید . و سپس فهرست مطالب خود را انتخاب کنید و روی آن راست کلیک کره و گزینه دوم یعنی update entire tabele  را کلیک کنید می بینید که عنوان جدید اضافه می شود .

آموزش از کپی نت آموزش
دانلود PDF این آموزش


| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 194949