X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدآموزش تو رفتگی پاراگراف ها در ورد 2007و 2010
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
آموزش تو رفتگی پاراگراف ها در ورد 2007و 2010
تو رفتگی معلق, تو رفتگی پاراگرافها, قالب بندی پاراگرافی, انواع تورفتگی متن در ورد, آموزش Indent تنظیم تورفتگی پاراگراف هادر محیط Word می توان برای یک پاراگراف چهار نوع تورفتگی تنظیم کرد:1- تورفتگی چپ( Left Indent )2-تورفتگی راست (Right Indent )3-تورفتگی سط
جواد سقای حسینی چهارشنبه 2 مرداد 1392
تنظیم تورفتگی پاراگراف ها
در محیط Word می توان برای یک پاراگراف چهار نوع تورفتگی تنظیم کرد:
1- تورفتگی چپ( Left Indent )
2-تورفتگی راست (Right Indent )
3-تورفتگی سطر اول (First Indent )
4-تورفتگی معلق (Hanging Indent)

میزان تورفتگی سطرهای دوم به بعد پاراگراف را تورفتگی معلق می گویند و اگر جهت متن از راست به چپ باشد همان تورفتگی راست و اگر جهت متن از چپ به راست باشد همان تورفتگی چپ پاراگراف است. یک روش برای تنظیم تورفتگی های یک پاراگراف، استفاده از خط کش افقی است که به سا دگی می توانید با دِرَگ نماد هریک از آنها، میزان تورفتگی مربوطه را تعیین کنید .


همچنین میتوانید با استفاده از ابزارهای Increase Indent و Decrease Indent در گروه Paragraph از سربر گ Home این تورفتگی ها را افزایش یا کاهش دهید.

قالب بندی پاراگرافی
روش دیگر برای تنظیم تورفتگی های یک پاراگراف استفاده از کادر محاوره ای Paragraph است. در این کادر محاور ه ای در بخش Indentation ، با تنظیم اندازه ها در کادرهای جلوی Before text و After text تورفتگی های قبل و بعد از متن یا همان تورفتگی های چپ و راست را می توان مشخص کرد.
اگر از لیست Special گزینه ی First line را انتخاب کنید، در کادر By میزان تورفتگی اولین خط پاراگراف مشخص می شود و با انتخاب گزینه ی Hanging در کادر By میزان تورفتگی خط های دوم به بعد پاراگراف تعیین می شود.

با آرزوی موفقیت و سربلندی
مدیریت کپی نت آموزش
حسینی
دانلود PDF آموزشی این مطلب


| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 37812