صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
آموزش درج صحیح پاورقی و تنظیمات مربوط به footnote
آموزش درج پاورقی تنظی پاورقی در ورد روش قراردادن پاورقی آموزش Footnot تنظیمات پاورقی درج صحیح پاورقی در ورد و نحوه تنظیمات آن در این پست می خواهم نحوه صحیح درج پاروقی را آموزش دهم همانطور که می دانید قسمت FOOTNOTE در ورد مخصوص قراردادن پاورقی صف
جواد سقای حسینی شنبه 8 تیر 1392
درج صحیح پاورقی در ورد و نحوه تنظیمات آن
در این پست می خواهم نحوه صحیح درج پاروقی را آموزش دهم همانطور که می دانید قسمت FOOTNOTE در ورد مخصوص قراردادن پاورقی صفحه می باشد دارای تنظیماتی است که می توانید نحوه دلخواه و مورد نظرتان از قبیل نوع شماره گذاری ، سمبل به جای شماره و شماره گذاری هر صفحه جداگانه و یا در کل متن و حتی پی نوشت که در انتهای آخرین صفحه مقاله قرار می گیرد را از این قسمت انجام دهید . پس اگر می خواهید با تنظیمات حرفه ای این قسمت آشنا شوید این مقاله را دنبال کنید .

در مقابل کلمه ای در متن خود می خواهید پاروقی ایجاد شود کلیک کنید و از زبانه References در قسمت footnote در روی فلش کوچکی که در گوشه سمت راست آن قرار دارد کلیک کنید .

با این

 با این کار پنجره Footnote and Endnote باز شود .در این پنجره می توانید تمام تنظیمات را که مایلید انجام دهید فقط به این نکته قابل ذکر است که این کار فقط در اولین پاورقی لازم است و در ادامه پاورقی ها به صورت اتوماتیک با این تنظیمات درج می شود و نیازی به باز کردن دوباره این مراحل ندارید .  پس برای آغاز کار در قسمت  Numbering   کلیک کنید تا منوی کرکره ای آن را که دارای سه گزینه می باشد مشاهده می کنید .


به ترتیب قرار گیری وظایف این سه گزینه به شرح زیر می باشد .

گزینه اول : Continuous :انتخاب این گزینه باعث می شود که از صفحه ای که در آن هستیم پاروقی به صورت تنظیمات جدید اعمال شود و تنظیمات صفحات قبل از آن با تنظیمات قبلی که درج شده بودند تغییر نکنند .
گزینه دوم : Restart each section :انتخاب این گزینه باعث می شود که شماره گذاری از این صفحه تا آخرین پاورقی از عدد 1 تا تعداد پارقی ها بدون قطع ادامه یابد یعنی 1. 2. 3. 4و...

گزینه سوم : Restart each page : انتخاب این گزینه باعث می شود که شماره پارقی در صفحه از اول شماره گذاری شود و در صفحه بعدی دوباره از 1 شروع شود .

اگر شما مایلید که شماره پاورقی ها به صورت الفبایی ، حروف ابجد ، حروف انگلیسی و ... انجام شود می توانید با مراجعه به منوی کرکره ای گزینه نوع تنظیم خود را انتخاب کنید .

حال اگر شما خواستید به جای این حروف از یک سمبل ( نماد ) خاص برای پاورقی استفاده کنید می توانید روی Symbol  کلیک کنید تا پنجره انتخابSymbol باز شود و سمبل مورد نظرتان را انتخاب کنید و ok را بزنید تا از شماره گذاری به سمبل مورد نظر شما تغییر کند .

و در انتها اگر می خواهید که این تنظیمات از قسمتی خاص به صفحه اعمال شود می توانید با مراجعه به گزینه Apply changes to و انتخاب This section این تنظیمات را انجام دهید .

 نکته : اگر زمانی خواستید نوع حالت شماره بندی صفحات تغییر کند با ابتدا کل متن را به حالت انتخاب در آورید و سپس پنجره Footnote and Endnote باز کنید و نوع تنظیم خود را تغییر دهید و سپس روی دکمه Apply کلیک کنید و سپس ok را بزنید
نکته : اگر متن شما فارسی می باشد در هنگام درج پاورقی با کلیک روی دکمه شکل فوق حالت نوشتاری را به فارسی تغییر دهید و فقط مشاهد می کنید که خط پاورقی در حالت انگلیسی از چپ به راست به صورت پیش فرض باقی می ماند. اگر می خواهید نحوه تغییر آن را فرا بگیرید از این لینک می توانید این آموزش را در سایت کپی نت آموزش مشاهده کنید .


                                                                                             موفق و سربلند باشید
                                                                                     مدیریت سایت کپی نت آموزش
                                                                                                        حسینی

دانلود PDF این آموزش


| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 151417