صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
آموزش تنظیم حرکت اشکال و اشیاء در ورد
تنظیم حرکت اشیاء در ورد تنظیم پرش اشکال در ورد آموزش کادر محاوره ای Drawing Gridورد Shape نحوه تنظیم مقدار حرکت اشکال (shape) در صفحه ورد وقتی در حال رسم و ویرایش شکل ها هستید، اشاره گر ماوس حرکت کاملاً پیوسته ای ندارد و در فاصله هایی پرش می کند. این
جواد سقای حسینی پنجشنبه 31 مرداد 1392
نحوه تنظیم مقدار حرکت اشکال (shape) در صفحه ورد
وقتی در حال رسم و ویرایش شکل ها هستید، اشاره گر ماوس حرکت کاملاً پیوسته ای ندارد و در فاصله هایی پرش می کند. این فاصله ها به وسیله نقطه های مشبکی به نام Grid مشخص می شوند که می توانید فاصله این نقطه ها را به صورت دلخواه تنظیم کنید .

برای اینکار روی شکل خود کلیک کنید تا زبانه Drawing tools فعال شود سپس روی زبانه format رفته و از گروه Arrange روی دکمه Align کلیک کنید تا منوی کرکره ای آن باز شود . اکنون روی گزینه آخر یعنی Grid Setting کلیک کنید تا کادر محاوره ای Drawing Grid  باز شود
در کادر محاوره ای Drawing Grid وقتی گزینه  Snap objects to gridlines are not displayed فعال باشد هنگام رسم و ویرایش شکلها اشاره گر ماوس در فاصله هایی که در قسمت هایHorizontal spacing و Vertical spacing مشخص شده اند پرش خواهد داشت. در این حالت برای حذف این پرش ها، هنگام دِرَگ کردن شکل برای رسم یا ویرایش همزمان با دِرَگ ماوس  کلید Alt را پایین نگه دارید.


اگر گزینه Snap objects to gridlines are not displayed غیرفعال باشد حر کت ماوس پیوسته می شود و این بار با پایین نگه داشتن کلید Alt در حرکت ماوس این پرش ها به وجود خواهد آمد.
برای مشاهده این خط های مشبک می توانید در این کادر محاوره ای گزینه  Display gridlines on screen را فعال کنید.

امیدوارم استفاده کرده باشید
مدیریت کپی نت آموزش
حسینی
دانلود PDF این مطلب

| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 2787