صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
آموزش رسم اشکال و ویرایش شکلها در ورد
آموزش ایجاد Shape در ورد آموزش رسم اشکال آموزش ویرایش اشکال تنظیم اندازه شکلها در ورد آموزش کشیدن شکل در ورد و ویرایش و تنظیم اندازه اشکال در ورد در محیط Word ، با استفاده از گزینه های ابزار Shapes در گروه Illustrations از سربرگ Insert میتوانید ش
جواد سقای حسینی پنجشنبه 31 مرداد 1392
آموزش کشیدن شکل در ورد و ویرایش و تنظیم اندازه اشکال در ورد
در محیط Word ، با استفاده از گزینه های ابزار Shapes در گروه Illustrations از سربرگ Insert میتوانید شکل های از پیش تعریف شده ای مانند خط، فلش، مستطیل، دایره، منحني بسته، ستاره،بنر و ... درج کنید.

برای رسم هر یک از این شکل ها ابتدا گزینه مورد نظر را انتخاب کنید، تا اشاره گر ماوس به شکل بعلاوه (+) شود. با دِرَگ ماوس، شکل یا خط مورد نظر خود را بکشید. در این هنگام اگر کلید Shift را پایین نگه دارید شکل به طور منتظم رسم می شود.


نکته
اگر هنگام رسم شکل ها کادری شبیه بوم نقاشی ظاهر می شود، می توانید با استفاده از کادر محاوره ای Word Options از گروه Advanced از قسمت Editing options گزینه  Automatically create drawing canvas when inserting Autoshapes را غیرفعال کنید.
پس از رسم شکل، در ناحیه ی ریبون سربر گ Format در مجموعه ای به نام Drawing Tools نمایش داده می شود، که می توانید با استفاده از ابزارهای آ  شکل را ویرایش کرده یا شکل جدیدی رسم کنید.
برای ویرایش هر شکل ابتدا باید آن را به حالت انتخاب درآورید. با کلیک روی شکل می توانید آن را انتخاب کنید. به این ترتیب در اطراف شکل، دایره ها و مستطیل های کوچکی می بینید. برای
انتخاب چند شکل به طور همزمان می توانید همراه با پایین نگه داشتن کلید Shift روی هریک از
شکل ها کلیک کنید.تغییر اندازه و جابه جایی شکل ها وقتی شکل در حالت انتخاب است، اگر اشاره گر ماوس را روی دایره ها و مستطیل های اطراف آن ببرید اشاره گر به یک فلش دوسر تبدیل می شود که با دِرَگ آنها اندازه ی شکل تغییر می کند.
همچنین با استفاده از کادرهای ابزارهای Shape Height و Shape Width در گروه Size از سربرگ Format در مجموعه ی Drawing Tools می توان ارتفاع و عرض شکل را تغییر داد. وقتی اشار ه گر ماوس روی شکل، به یک فلش چهار سر تبدیل می شود می توانید با دِرَگ آن، شکل را جابه جا کنید. اگر هنگام جابه جا کردن شکل کلید Crtl را پایین نگه دارید، یک کپی از شکل مورد نظر ایجاد می شود.


| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 59741