X
تصحیح خودکار متن در ورد 2007 و 2010
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
تصحیح خودکار متن در ورد 2007 و 2010
تنظیم AutoCorrect, تصحیح غلط های املایی در ورد, تصحیح خودکار در ورد, آموزش AutoCorrect تصحیح خودکار متن درورد 2007 و 2010در محیط Word ویژگی ای وجود دارد که با فعال کردن آن می توانید به طور خودکار بعضی از اشتباه های املایی را تصحیح کنید؛ مثلاً اگر
جواد سقای حسینی دوشنبه 24 تیر 1392
تصحیح خودکار متن در ورد 2007 و 2010
در محیط Word ویژگی ای وجود دارد که با فعال کردن آن می توانید به طور خودکار بعضی از اشتباه های املایی را تصحیح کنید؛ مثلاً اگر به جای کلمه ی you کلمه ی yuo را تایپ کنید به طور خودکار به you تبدیل می شود. برای باز کردن کادر محاور ه ای تصحیح خود کار متن از منوی Office دکمه ی Word Options را انتخاب کنید و از گروه Proofing در قسمت AutoCorrect Options روی دکمه ی AutoCorrect Options کلیک کنید.

گزینه هایی برای تصحیح یک سری از اشتباهات در تایپ انگلیسی وجود دارد که توضیح آنها در زیر  آمده است.
عملکرد گزینه های کادر محاور ه ای AutoCorrect


 Correct TWo Initial Capitals اگر دو حرف اول کلمه ی لاتیني را با حر ف های بزرگ تایپ کردید آن را تصحیح کرده و فقط حرف اول آن بزرگ می ماند.
 Capitalize first letter of sentences اولین حرف جمله ها را به حرف بزر گ تبدیل می کند. Capitalize first letter of table cells اولین حرف عبارت های لاتین هر خانه از جدول را بزر گ می کند.
Capitalize names of days اولین حرف روزهای هفته انگلیسی را بزرگ می کند.
 Correct accidental usage of CAPS LOCK key کلمه های لاتینی را که به صورت اشتباه با فعال بودن کلید Caps Lock،حرف اول آنها کوچک و بقیه ی حرف های آنها بزرگ تایپ شده است،تصحیح می کند. 
همچنین با فعال کردن گزینه ی Replace text as you type میتوانید کلمه ها یا نمادهای اختصاری برای عبار ت هایی که در متن بارها به آنها نیاز دارید تعریف کنید تا هربار پس از نوشتن کلمه ی اختصاری، کل عبارت به طور خودکار درج شود.
برای این کار در قسمت Replace کلمه ی اختصار و در قسمت With کلمه یا عبارت کامل را تایپ کنید و سپس د کمه ی Add را انتخاب کنید.
                                                                                         مدیریت کپی نت آموزش
                                                                                                       حسینی
دانلود PDFآموزشی این مطلب


| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 7038