X
آموزش نحوه شماره گذاری خودکار در اکسل پورتال خانوادگی طاها پخش
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
آموزش نحوه شماره گذاری خودکار در اکسل
مرند ، آموزش گام به گام و تصویری نرم افزارهای کاربردی ،اینترنت, طراحی ،گرافیک, وب ، ترفند ،آموزش تعمیر ،سخت افزار ،دانلود،PDFو فیلمهای اموزشی
جواد سقای حسینی چهارشنبه 13 شهریور 1392
آموزش امکان شماره گذاری اتوماتیک در اکسل
اگر شما نیز تا کنون در ورد به ایجاد جداول می پرداختید حتماً می دانید که برای اینکه از شماره 1 تا شماره دلخواه اگر بخواهید در سلول های ورد شماره درج شود راهی به جز درج تک تک شماره ها وجود ندارد . ولی در نرم افزار اکسل اگر امکاناتی وجود دارند که می توانید علاوه بر شماره تاریخ ها و .... خیلی از کارها را به صورت اتوماتیک شماره گذاری کنید . مثلاً اگر اکسل اگر می خواهید از عدد 1 تا عددد دلخواه را بصورت اتوماتیک شماره گذاری کنید می توانید با انجام مراحل زیر با چند کلیک ساده این کار را انجام دهید .
نخست اولین سلول را که می خواهید در آن شماره گذاری کنید انتخاب کنید و عدد اول درج کنید . سپس در خانه دوم و سوم نیز این شماره گذاری را ادامه دهید .

سه خانه ای را که شماره گذاری کردید با ماوسس سلکت کنید .


علامت ماوس را  به ضلع سمت چپ خانه ببرید تا شکل  ماوس به صورت + تبدیل شود.و در نهایت چپ کلیک را نگه داشته و یه سمت پایین بکشید حالا مشاهده می کنید که اعداد به صورت خودکار درج می شود از این روش برای درج تاریخ نیز می توانید استفاده کنید به این صورت که تاریخ اول تا سوم را درج کنید و سپس روش بالا را انجام دهید و به این ترتیب تاریخ ها به ترتیب به صورت خودکار درج خواهند شد . 

با تشکر از بازدید شما با آروزوی موفقیت
مدیریت کپی نت آموزش حسینی


| نسخه قابل چاپ | تعداد بازديد : 20477